Członek Polskiej Izby Turystyki
Infolinia: 801 502 522
(32) 212 11 99, kom. 603 900 144
kontakt@odlotwakacje.pl
Last Minute
Lato 2013
Wycieczki
Egzotyka
Bez paszportu
Polecamy
Promocje
Wyszukaj ofertę
Kraj / Region
Transport
Wylot z / wyjazd z
Rodzaj oferty
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
wyszukiwanie zaawansowane
Tel. (32) 212 11 99
Kom. 603 900 144
Newsletter - promocje na e-mail
 
Rumunia wycieczki

Przewodniki   >  Rumunia - przewodnik   >  Rumunia wycieczki  


 

Rumunia wycieczki

 

Rumunia wycieczki - oferty

 

Rumunia przewodnik - propozycje wycieczek objazdowych, które warto sprawdzić spędając wczasy w Rumunii. Na pozostałych podstronach przewodnika po Rumunii znajdą Państwo niezbędne informacje o najciekawszych miejscach na wczasy, wakacje w Rumunii, o miastach wartych odwiedzenia, o atrakcjach turystycznych oraz wiele więcej.

Osoby szukające konkretnej propozcyji odsyłamy do sprawdzenia naszej oferty - wycieczki Rumunia, gdzie znajdą Państwo zarówno wycieczki objazdowe jaki i wspałnia kurorty wczasowe.

Rumunia - flaga


Rumunia - Oficjalna nazwa: Rumunia
Rumunia - Ustrój: Republika parlamentarna 
Rumunia - Stolica: Bukareszt
Rumunia - Język: rumuński
Rumunia - Waluta: 1 lej = 100 bani (RON)


RUMUNIA WYCIECZKI - WYCIECZKA DO RUMUNII

Opis operatora Index
Region Rumunia
Program wycieczki objazdowej Wycieczka do Rumunii

Transylwania kojarzona jest z zamczyskami, duchami i wampirami..ale to także wysokie góry, piękne krajobrazy a także najlepiej zachowane średnioweiczne miasta Europy . Wielonarodowe dziedzictwo kulturowe Siedmiogrodu jest widoczne w strojach ludowych,architekturze, kuchni, muzyce i festiwalach. Znakiem rozpoznawczym Transywlanii są wina i wyszukane trunki "palinca, horinca i Rachie"
   
Dzień 1 wycieczki objazdowej Wycieczka do Rumunii
wyjazd według rozkładu jazdy.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Wycieczka do Rumunii
Cluj-Napoca-pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, kościół Reformowany,kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z kościołem św Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Sibiu-starówka, magistrat Stary Ratusz, most Kłamców, muzuem księcia Brukenthala i schody Fingerling, plac Huep, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna, obiadokolacja, nocleg
Dzień 3 wycieczki objazdowej Wycieczka do Rumunii
śniadanie, Sinaia- zwiedzanie pałacu Peles, Bran-zwiedzanie XIV w Białego Zamku- zamek Drakuli. Brasov-rynek wraz z ratuszem, Cerkiew prawosławna, cerkiew św Mikołaja, mury miejskie kościół św.Bartłomieja, Czarny Kościół. Obiadokolacja,nocleg
Dzień 4 wycieczki objazdowej Wycieczka do Rumunii
śniadanie, Preimer-kościół z murami obronnymi umieszczony na liście światowego Dziedzictwa UNESCO. Sighisoara-Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty obronne, Targu Mures-tweirdza miejska, kościół unitariański, katedra katolicka i prawosławna, wyjazd w drogę powrotną
Dzień 5 wycieczki objazdowej Wycieczka do Rumunii
powrót w godzinach porannych
 

RUMUNIA WYCIECZKI - RUMUNIA SZLAKIEM HRABIEGO DRAKULI

Opis operatora Rainbow Tours
Region Rumunia
Program wycieczki objazdowej Rumunia szlakiem hrabiego Drakuli
TAJEMNICZA TRANSYLWANIA • MOST KŁAMCÓW W SYBINIE • ZAMEK WLADA PALOWNIKA W POIENARI • TARGOVISTE - WOŁOSKA FLORENCJA DRAKULI • ZAMEK PELES • BUKARESZT • SIGHISOARA - MIEJSCE NARODZIN DRAKULI PROGRAM
Dzień 1 wycieczki objazdowej Rumunia szlakiem hrabiego Drakuli
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy i Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 670 km.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Rumunia szlakiem hrabiego Drakuli
Około południa przyjazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. W centrum założenia miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sybinu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z "oczami" oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić), dla chętnych zwiedzanie Muzeum Brukhentala. Przejazd na nocleg w hotelu w Sybinie lub okolicach. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 390 km.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Rumunia szlakiem hrabiego Drakuli
Po śniadaniu przejazd przez wąwóz Olt do Curtea de Arges, letniej siedziby hospodarów wołoskich. Po drodze zatrzymamy się w monastyrze Cozia, gdzie obejrzymy bogato zdobiony kościół (między innymi oryginalne bizantyjskie freski). Następnie udamy się do Curtea de Arges, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidraru, gdzie z tarasu widokowego na zaporze (przy dobrej widoczności) można obejrzeć najwyższy szczyt Rumunii - Moldovenau. Jadąc drogą zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wziętą do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Następnie przejazd do stolicy Rumunii - Bukaresztu, z racji podobieństwa eklektycznej zabudowy i szerokich bulwarów często nazywanego "Paryżem Bałkanów". Udamy się na Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem Patriarchalnym, a także na stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu hospodarskiego i słynną ulicą Lipscani. W trakcie zwiedzania dla chętnych posiłek w centrum miasta (dodatkowo płatny, koszt ok. 20 EUR). Nocleg w hotelu w okolicach Bukaresztu. Uwaga: w tym dniu nie ma kolacji w hotelu. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 350 km.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Rumunia szlakiem hrabiego Drakuli
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy. W programie między innymi: Plac Rewolucji, przeogromny Pałac Parlamentu (według Księgi Rekordów Guinnessa drugi największy budynek na świecie - przykład megalomanii Ceausescu). Przejazd największymi bulwarami miasta. Natępnie udamy się do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Wlad Palownik zwany Drakulą. Szczególnie na uwagę zasługuje Wieża Zachodzącego Słońca jako symbol dworu. Zobaczymy również ciekawą starówkę pełną pięknych domów w stylu neobrynkowińskim. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Sinaia. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 190 km.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Rumunia szlakiem hrabiego Drakuli
Po śniadaniu zwiedzanie "Perły Karpat" - Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowiecznego pałacu Pelisor (oglądany z zewnątrz), zbudowanych przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako "Zamek Drakuli" (wg legend to tu mieszkał niegdyś "książę ciemności"), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie, gdzie zwiedzimy saskie, stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego "Czarnego Kościoła" i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. U stóp wzgórza zobaczymy dawne umocnienia miasta. Nocleg w hotelu w okolicach Braszowa. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 150 km.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Rumunia szlakiem hrabiego Drakuli
Po śniadaniu zwiedzimy tradycyjną wieś saskich osadników Prejmer, króra jest nieomal przeniesiona z XIX wieku. Podziwiać w niej będziemy jedyny w swoim rodzaju warowny kościół zbudowany dla ochrony przed wrogimi najazdami (wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO). Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum, w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. W czasie wolnym warto w nim przede wszystkim zobaczyć: Wieżę Zegarową z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli; dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula lub zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. W czasie wolnym dla chętnych poczęstunek transylwański (dodatkowo płatny, koszt ok. 20 EUR). Po południu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 530 km.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Rumunia szlakiem hrabiego Drakuli
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych
 

RUMUNIA WYCIECZKI - RUMUNIA ŚLADAMI DRAKULI

Opis operatora Almatur
Region Rumunia
Program wycieczki objazdowej Rumunia Śladami Drakuli

Cluj Napoca - wąwóz Cheile Turzii lub Turda - Alba Julia - Sibiu - Szosa Transfogarska lub Przełom Czerwonej Wieży - Poenari - Curtea de Arges - Pitesti - Bukareszt - Sinaia - Predeal - Brasov - Sighishoara - Wspaniała przyroda i krajobrazy Karpat - Wąwóz Cheile Turzii - perła formacji skalnych i roślin endemicznych - Barokowe zabytki Sibiu i Brasova - Bukareszt - piękna stolica Rumunii - Drakula - spotkanie z legendą

Dzień 1 wycieczki objazdowej Rumunia Śladami Drakuli
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Rumunia Śladami Drakuli
Przyjazd do Cluj Napocy i zwiedzanie miasta położnego w samym centrum Siedmiogrodu. W programie zwiedzania Cytadela, Mury Obronne, kościół św. Michała, pomnik sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół Franciszkanów. Czas wolny. Następnie przejazd do słynnego wąwozu Cheile Turzii, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego lub - w razie niepogody - zwiedzanie kopalni soli w Turdzie. Przejazd przez Albę Julię - jedną ze stolic Siedmiogrodu - do Sibiu - miasta artystów. Wieczorne zwiedzanie spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z "oczami", XVI - wieczny Ratusz, kościół Jezuitów, żelazny most Kłamców. Nocleg w Sibiu.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Rumunia Śladami Drakuli
Po śniadaniu przejazd przez Karpaty Szosą Transfogarską do Curtrea de Arges - w razie niepogody Przełomem Czerwonej Wieży. Po drodze piesza wycieczka (1400 wykutych w skale stopni!) do Poenari, ruin zamku położonego na niedostępnym szczycie, twierdzy słynnego z okrucieństwa hospodara wołoskiego, Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli). Postój w Curtrea de Arges, dawnej wołoskiej stolicy, zwiedzanie Cerkwi Metropolitarnej (legenda Mistrza Manole). Przejazd na nocleg w Bukareszcie.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Rumunia Śladami Drakuli
Po śniadaniu zwiedzanie Bukaresztu zwanego Paryżem Bałkanów z racji neoklasycznej zabudowy i szerokich bulwarów Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Pałac Parlamentu, Ateneum Rumuńskie - siedziba filharmonii, Pałac Primaveri, Pałac Cotroceni - siedziba prezydenta. Czas wolny. Przejazd do Sinaii - "Perły Karpat", słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Zwiedzanie zamku Peles - zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu. Przejazd przez Predeal do średniowiecznego Brasova zwanego ostatnim bastionem łacińskiej Europy. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer po mieście, nocleg.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Rumunia Śladami Drakuli
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicznych miejscowości Bran - z zamkiem strzegącym wąskiej doliny - ulubione miejsce wypoczynku królowej Marii; Rasnov - z XIII-wiecznym malowniczym zamkiem; Prejmer - saska wioska wpisana na listę UNESCO, gdzie można podziwiać jedyny w swoim rodzaju "chłopski Zamek", zbudowany dla ochrony przed najazdami wrogów, a sama wioska jest idealnym odzwierciedleniem wiosek z XIX wieku. Powrót do miasta, spacer po Brasovie - najchętniej odwiedzanym średniowiecznym mieście Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Rumunia Śladami Drakuli
Po śniadaniu wycieczka kolejką linową na przepiękną panoramę miasta. Czas wolny w Brasovie. Po południu przejazd do Sighishoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik - legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa, przede wszystkim warto zobaczyć Wieżę Zegarową, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli oraz dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula. Po czasie wolnym przejazd do Targu Mures - miasta słynącego z secesyjnej architektury z twierdzą miejską, pomnikiem wilczycy kapitolińskiej, Pałacem Kultury i niezwykłą katedrą greckokatolicką. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Rumunia Śladami Drakuli
Kontynuacja przejazdu przez Węgry na Słowację. Powrót do Polski w godzinach południowych.
 

RUMUNIA WYCIECZKI - RUMUNIA TANSYLWANIA

Opis operatora Eko-Tourist

Region Rumunia
Program wycieczki objazdowej Rumunia Transylwania
  

Dzień 1 wycieczki objazdowej Rumunia Transylwania
Wyjazd w godzinach rannych, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Przyjazd do Oradei. Zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Rumunia Transylwania
Śniadanie. Zwiedzanie zabytków Oradei. Przejazd do Cluj-Napoca (Klausenburg) stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta. W programie pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Przejazd przez Turdę (Thorenburg) w drodze do Alba Iulia (Weissenburg). Zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Rumunia Transylwania
Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Siedmiogrodu Alba Iulia. W programie Twierdza Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii, Biblioteka Battyáneum, Sala Zjednoczenia, Uniwersytet oraz renesansowe pałace Miclosza i Apora. Przejazd do Sebeş. Wizyta w okazałym gotyckim kościele obronnym Następnie przejazd do Sibiu (Hermannstadt). Zwiedzanie zabytków, w programie m. in starówka z Dużym i Małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Fingerling, plac Hueţ, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Przejazd do Brasova. Zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Rumunia Transylwania
Śniadanie. Przejazd do Sinai. Zwiedzanie zamku królów rumuńskich Peleş. Powrót do Braşova, zwiedzanie Czarnego Kościoła wraz z rynkiem. Przejazd do Branu - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Następnie zwiedzanie zamku chłopskiego w Râşnov. Powrót na kolacje i nocleg do Braşova.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Rumunia Transylwania
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Preimer kościół z murami obronnymi umieszczony na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Sighişoary (Schäßburg). Zwiedzanie miasta. W programie Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne. Przejazd do Biertanu (Birthälms). Zwiedzanie Grodu Kościelnego wraz z Katedrą, przykład słynnych saskich kościołów obronnych - Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Mediaş z grodem kościelnym gdzie m.in. Stefan Batory podpisywał Pacta Convecta przed posłami Sejmu Polskiego. Przyjazd do Târgu Mureş. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Rumunia Transylwania
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie miasta - perełki secesyjnej. W programie twierdza miejska, kościół unitariański, katedra katolicka i prawosławna, wybrane secesyjne obiekty magistrat, Pałac Kultury. Przejazd do Turdy (Thorenburg). Zwiedzanie kopalni soli. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Cluj - Napoca.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Rumunia Transylwania
Śniadanie, przejazd do Polski.
 

RUMUNIA WYCIECZKI - RUMUNIA PERŁY KARPAT

Opis operatora Almatur
Region Rumunia
Program wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
   
Hunedoara - Alba Julia - Sibiu - Hurez - Poienari - Bukareszt - Sinaia - Predeal - Brasov -Bran - Sighishoara - Targu Mures - Wąwóz Cheile Turzii lub Turda - Cluj Napoca - Średniowieczne zamki Transylwanii - Wspaniała przyroda i krajobrazy Karpat - Barokowe zabytki Brasova i Sibiu - Bukareszt - piękna stolica Rumunii - Drakula - spotkanie z legendą

Dzień 1 wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
Przyjazd do Hunedoary, gdzie znajduje się XVI- wieczny gotycki zamek - jeden z najpiękniejszych w Rumunii. Następnie przejazd do Alby Julii - jednej ze stolic Siedmiogrodu, słynącej z doskonałych win, zwiedzanie potężnej Cytadeli oraz Katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę. W centrum miasta znajduje się Cerkiew Katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sibiu - miasta artystów. Wieczorne zwiedzanie spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z "oczami", XVI - wieczny Ratusz, kościół Jezuitów, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Alba Julia/Sibiu.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
Po śniadaniu przejazd przez Karpaty do Curtrea de Arges i zwiedzanie przyklasztornego soboru Mistrza Manole. Kolejny punkt programu to położone na niedostępnym szczycie (1400 wykutych w skale stopni!) ruiny twierdzy słynnego z okrucieństwa hospodara wołoskiego, Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli). Przejazd w okolice Pitesti, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
Po śniadaniu przejazd do stolicy Rumunii - Bukaresztu zwanego Paryżem Bałkanów z racji neoklasycznej zabudowy i szerokich bulwarów. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Pałac Parlamentu, Ateneum Rumuńskie - siedziba filharmonii, Pałac Primaveri, Pałac Cotroceni - siedziba prezydenta. Przejazd do hotelu na obrzeżach Bukaresztu, nocleg.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
Po śniadaniu przejazd do Sinaii - "Perły Karpat", słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Krótki spacer po miasteczku zamek Peles - zbudowany w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowieczny pałac Pelisor. Przy dobrej pogodzie wjazd kolejką linową na szczyty Karpat. Przejazd przez Predeal - znane rumuńskie uzdrowisko w okolice Brasova, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicznych miejscowości Bran - z zamkiem strzegącym wąskiej doliny - ulubione miejsce wypoczynku królowej Marii; Rasnov - z XIII-wiecznym malowniczym zamkiem; Prejmer - saska wioska wpisana na listę UNESCO, gdzie można podziwiać jedyny w swoim rodzaju "chłopski Zamek", zbudowany dla ochrony przed najazdami wrogów, a sama wioska jest idealnym odzwierciedleniem wiosek z XIX wieku. Powrót do miasta, spacer po Brasovie - najchętniej odwiedzanym średniowiecznym mieście Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Czas wolny. Dla chętnych fakultatywna wycieczka kolejką linową na przepiękną, wieczorną panoramę miasta. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
Po śniadaniu przejazd do Sighishoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik - legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa, przede wszystkim warto zobaczyć Wieżę Zegarową, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli, dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad Drakula. Następnie przejazd przez Targu Mures (krótki postój w centrum miasta) do słynnego wąwozu Cheile Turzii, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego lub - w razie niepogody - zwiedzanie kopalni soli w Turdzie. Nocleg w hotelu w okolicy Cluj Napoca/Turdy/Targu Mures.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
Po śniadaniu zwiedzanie Cluj Napocy - miasta położnego w samym centrum Siedmiogrodu. W programie zwiedzania Cytadela, Mury Obronne, kościół św. Michała, pomnik sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół Franciszkanów. Czas wolny na zakupy miejscowych pamiątek i lunch. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 9 wycieczki objazdowej Rumunia Perły Karpat
Kontynuacja przejazdu przez Węgry na Słowację. Powrót do Polski w godzinach porannych.

 
Strona główna
O Firmie
Kontakt
Dojazd
Zadaj pytanie
Regulamin
Partnerzy
Polityka prywatności - pliki Cookies
KSI Media Wykonanie KSI Media
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Opublikowane na stronie informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.