Członek Polskiej Izby Turystyki
Infolinia: 801 502 522
(32) 212 11 99, kom. 603 900 144
kontakt@odlotwakacje.pl
Last Minute
Lato 2013
Wycieczki
Egzotyka
Bez paszportu
Polecamy
Promocje
Wyszukaj ofertę
Kraj / Region
Transport
Wylot z / wyjazd z
Rodzaj oferty
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
wyszukiwanie zaawansowane
Tel. (32) 212 11 99
Kom. 603 900 144
Newsletter - promocje na e-mail
 
Paryż wycieczki

 Przewodniki > Francja - przewodnik > Paryż oferty 

Paryż wycieczki

Paryż wycieczki - oferty



Przewodnik informacyjny po wycieczkach w Paryżu.
Skocz do:

Paryż wycieczki - informacje
Paryż wycieczki - wyspa Cite

Paryż wycieczki - Luwr
Paryż wycieczki - katedra Notre Dame
Paryż wycieczki - wieża Eiffla
Paryż wycieczki - Montmartre
Paryż wycieczki - Bazylika Sacré Coeur
Paryż wycieczki - Centrum Pompidou
Paryż wycieczki - Cmentarz Pere Lachaise
Paryż wycieczki - Les Invalides
Paryż wycieczki - Panteon
Paryż wycieczki - Disneyland


Francja (Paryż) - flaga

Francja - Oficjalna nazwa: Republika Francuska
Francja - Ustrój: republika
Francja - Stolica: Paryż
Francja
- Język: francuski
Francja - Waluta: 1 euro (€) = 100 centów


 





Paryż wycieczki

Francja ma tak bogatą historię kulturę tradycję, że bez wątpienia przoduje w ilościach zabytków w Europie. Do najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów zaliczany jest Paryż. Stolica Francji jest Paryż położony nad Sekwaną.

Paryż stanowi swoistą kolebkę sztuki i kultury, gdzie znajdują się największe muzea, teatry oraz domy mody. Ulice Paryża wypełnione są licznymi artystami (muzykami, malarzami). Spacerując uliczkami można poczuć panującą tu niepowtarzalną atmosferę miasta. Paryż  kojarzony jest z miastem zakochanych, dzięki swojemu klimatowi, wąskim uliczkom, kafejkom wprost na ulicy i muzyce dlatego wycieczki po Paryż są tak romantyczne. Jest to także miasto sztuki i artystów. Do Paryża przybywają turyści z każdej strony świata zauroczeni opowieściami o zabytkach. Paryż uważany jest za kulturalne centrum świata. Znajduje się to około  400 galerii sztuki i blisko 150 muzeów. Paryż jest ogromnym miastem w którym na każdym kroku możemy spotkać wspaniałe budowle, romantyczne mosty, ciekawe, zaludnione place Paryż jest również stolica mody. Najczęściej odwiedzanymi miejscami wycieczek są: Centrum Pompidou, Bazylika Sacré – Coeur, Montmartre, Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Place de l’Etoile i Łuk Triumfalny, Luwr oraz Cmentarz Pere Lachaise

Poniżej opisy najciekawszych wycieczek po Paryżu, niemniej zapraszamy również do części przewodnika poświęconej filmiką z Francji, a w szczególności film "Paryż wycieczki".


Paryż wycieczki- Wyspa Cite  

Zorganizowane wycieczki zaczynają zwiedzanie od serca Paryża -  wyspy Cite na Sekwanie.  Jest to jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc Paryża. Wyspę łączy z Paryżem 8 mostów. Do najbardziej znanych obiektów na wyspie należą: Katedra Notre Dame, Sainte Champelle oraz Concergierie. Mówiąc o tej przepięknej wyspie nie możemy zapomnieć o ogromnym placu sprawiedliwości oraz  o najstarszym moście stolicy francji czyli Pont Neuf. Wyspa Cite jest miejscem w którym powstał Paryż.  Jest to największa wyspa na sekwanie.


Paryż wycieczki - Luwr  


Odwiedzając Paryż lub planując wycieczki nie możemy zapomnieć o dawny pałac królewski w Paryżu, który obecnie jest jednym z największych muzeów na świecie. Stanowi jedno z ważniejszych punktów orientacyjnych Paryża. Luwr położony jest między Rue de Rivoli i prawym brzegiem Sekwany oraz ogrodami Tuileries i Rue du Louvre. Muzeum zostało założone w 1793 roku. To właśnie Luwr przyciąga do Paryża wycieczki z całego Świata. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest potężna szklana piramida, przez którą prowadzi obecnie główne wejście do muzeum. Całkowita powierzchnia wynosi  60,600 metrów kwadratowych. Dlatego organizując wycieczkę do Paryża należy zarezerwować sobie co najmniej jeden dzień na zwiedzanie tego niesamowitego muzeum. Znajdują się w nim zbiory liczące około  35,000 dzieł sztuki  np. stela z kodeksem Hammurabiego, Nike z Samotraki, Mona Lisa pędzla Leonarda.
 


Paryż wycieczki - Katedra Notre Dame


Odwiedzając Paryż, wycieczki powinny zacząć od zwiedzania legendarnej Katedry Notre Dame. Budowę Katedry Notre Dame rozpoczęto z inicjatywy biskupa Paryża Maurice’a de Sully’ego w 1163 r., a ukończono około 200 lat później. Katedrę wzniesiono na wyspie na Sekwanie, zwanej Cite , na śladach po dwóch kościołach powstałych jeszcze w IX w. Katedra ma 130 metrów długości, 48 metrów szerokości, a wysokość sklepienia w głównej nawie przekracza 35 metrów.  Ważnym elementem Katedry Notre Dame są witraże i rozety, zwłaszcza olbrzymia rozeta północna mieniąca się tysiącem barw, co ukazuje niezapomnianą grę świateł. Ogrom wnętrza tonuje nieco panujący zazwyczaj półmrok, ale warto pamiętać, że katedra może pomieścić ok. 9 tys. wiernych. W katedrze Notre Dame miały miejsce wydarzenia historyczne np. koronacja Napoleona. Z wież katedry rozpościera się widok na cały Paryż. Aby zobaczyć Paryż z wierzy katedry trzeba uzbroić się w cierpliwość ponieważ  jest wielu chętnych i można spędzi trochę czasu w kolejce.


Paryż wycieczki - Wieża Eiffla

To właśnie ta atrakca jest głównym punktem każdej wycieczki w Paryżu. Została wybudowana dla uświetnienia Wystawy Światowej zorganizowanej w Paryżu w 1889 r., a zarazem dla uczczenia stulecia Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Pomysłodawcą ażurowej konstrukcji był współpracownik Eiffla, Maurice Koechlin i Émile Nouguier .Na sam szczyt wieży prowadzi aż  1665 stopni.  Jej całkowita wysokość wynosi 324 m. Po 20 latach budowla miała być rozebrana. W chwili otwarcia wieża była najwyższym budynkiem świata. W 1957 r. nadbudowano jeszcze 20-metrową iglicę, zawierającą urządzenia telewizyjne. Od początku jedną z atrakcji wieży był wspaniały widok z trzech platform widokowych, na które można było albo wejść schodami, albo wjechać windą. Rocznie wieże Eiffla Odwiedza około 5 milionów turystów. Widok na Paryż z wieży jest cudowny.


Paryż wycieczki - Montmartre


Szukając wycieczki do Paryża nie zapomnijmy o Montmartre. Jest to  historyczny fragment i najbardziej znana dzielnica Paryża, znajdujący się w XVIII dzielnicy miasta. Dawniej dzielnica była uważana za centrum rozrywki i głównej siedziby bohemy artystycznej. Dzielnica zabudowana jest starymi kamienicami, ciągnącymi się wzdłuż krętych i ostro wznoszących się, brukowanych uliczek i wąskich przejść ze schodami, o wyraźnie odmiennym charakterze niż reszta miasta. Pod koniec XI wieku na szczycie wzgórza założono klasztor benedyktynek. Podczs Rewolucji Francuskiej klasztor został zniszczony, a pozostałością po nim jest kościół St-Pierre. W dzielnicy mieszkali: m.in. Picasso i Modigliani.

 

Paryż wycieczki - Bazylika Sacré Coeur


To jedna z najważniejszych świątyń Paryża. Powstała z inicjatywy dwóch przemysłowców którzy  przysięgli sobie, że jeżeli po wojnie ujrzą Paryż takim samym, jak przed wojną, to wybudują bazylikę ku czci  Serca Jezusowego. Po zakończeniu działań zbrojnych okazało się, że Paryż został nietknięty. Przemysłowcy danego słowa dotrzymali i w 1876 roku rozpoczęto budowę bazyliki. Bazylika została ukończona w 1914 r. Jej kopuły mają wysokość 79 metrów, a wieża północna 83 metry. Przed świątynią postawiono posągi Joanny d`Arc i króla Ludwika Świętego. Z wieży rozpościera się wspaniały widok na Paryż.  Zachęcamy do zwiedzenia podczas wycieczki.


Paryż wycieczki - Centrum Pompidou

Centrum Pompidou to jedno z najbardziej reprezentatywnych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie, ważny punkt każdej wycieczki do Paryża. Wybudowany został z inicjatywy prezydenta George`a Pompidou budowa rozpoczęła się w roku 1972 roku ukończono 1977r. Mieści się w jednym z najlepiej rozpoznawanych budynków na świecie. Budynek wyróżnia się na tle innych oryginalną konstrukcją eksponującą jego szkielet złożony z instalacji, z których każda została pomalowana na inny kolor. Główną część Centre Pompidou stanowi Musée National d’Art Moderne. Zbiory muzeum liczą ponad 56 tys. dzieł, a stale prezentowanych jest ok. 1300 prac. Zachęcamy do zwiedzenia podczas wycieczki.

Paryż wycieczki - Cmentarz Pere Lachaise

Cmentarz Pere Lachaise to nie tylko największy cmentarz Paryża, ale także najpiękniejszy i największy teren zielony w mieście, jest to ogromny i skomplikowany labirynt, którego zwiedzanie jest najskuteczniejsze z przewodnikiem Zajmuje łącznie około 48 hektarów powierzchni i rośnie na nim ponad 5 tysięcy drzew, z których wiele zostało uznanych za pomnik przyrody. Na cmentarzy jest około 100tys. Grobów. Znajdują się tu grobowce takich osobistości jak Fryderyk Chopin, Jim Morrison i  Oscar Wilde. Założony w 1804 roku.

 

Paryż wycieczki - Les Invalides

Les Invalides jest to zespół pałacowy, wybudowany w XVII wiekuw Paryżu z polecenia Ludwika XIV. Zespół miał służyć jako schronisko i szpital dla bezdomnych i inwalidów wojennych. Budowę rozpoczęto w 1670 r. według projektu architekta Liberala Bruanta. Budowa trwała 5 lat. Sale mogły pomieścić 4tys chorych. Kompleks obejmuje budynki: Hôtel des Invalides, Muzeum Armii, kościoł Dôme des Invalides i kościół St-Louis des Invalides
Kościół Eglise du Dôme jest  cesarskim mauzoleum gdy w 1840 r. 19 lat po śmierci Napoleona sprowadzono z wyspy św. Heleny jego prochy. Spełnione zostało w ten sposób ostatnie życzenie Cesarza. Odwiedzając Paryż nie możem zapomniec o tym zabytku.

 

Paryż wycieczki - Panteon

Panteon  jest to  świątynia patronki Paryża, świętej Genowefy, wzniesiona w latach 1758-1789 na życzenie Króla Francji Ludwika XV, w zamian za przywrócenie zdrowia. Został zaprojektowany  przez architekta Jacque-Germaina Soufflota. Budowa trwała 30 lat. Wzorowany na rzymskim Panteonie obecnie pełni rolę mauzoleum. Panteon jest miejscem pochówku wielu znakomitych postaci  m. in. Jana Jakuba Rousseau, Victora Hugo, Emila Zoli, Piotra Curie oraz Marii Skłodowskiej-Curie. W świątyni znajduje się 67 grobowców. Podczas planowania wycieczki należy uwzględnić Panteon. 

Paryż wycieczki - Disneyland

W 1992 roku pod Paryżem został otoworzony Disneyland. Paryski Disneyland  składa się z dwóch Parków rozrywki: Park Disneyland oraz Walt Disney Studios, znajduje się tam 7 hoteli Disneya, terminal kolei i autobusów oraz centrum handlowe z kinem, restauracjami i sklepami z pamiątkami. W dwuch parkach znajduj się ponad 50 atrakcji ktore rocznie przyciagaja ponad 12 milionów turystów.

 
Strona główna
O Firmie
Kontakt
Dojazd
Zadaj pytanie
Regulamin
Partnerzy
Polityka prywatności - pliki Cookies
KSI Media Wykonanie KSI Media
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Opublikowane na stronie informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.