Członek Polskiej Izby Turystyki
Infolinia: 801 502 522
(32) 212 11 99, kom. 603 900 144
kontakt@odlotwakacje.pl
Last Minute
Lato 2013
Wycieczki
Egzotyka
Bez paszportu
Polecamy
Promocje
Wyszukaj ofertę
Kraj / Region
Transport
Wylot z / wyjazd z
Rodzaj oferty
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
wyszukiwanie zaawansowane
Tel. (32) 212 11 99
Kom. 603 900 144
Newsletter - promocje na e-mail
 
Mołdawia wycieczki

Przewodniki   >   Mołdawia - przewodnik   >  Mołdawia  wycieczki   

 

Mołdawia wycieczki

 

Mołdawia wycieczki - oferty

 

Mołdawia wycieczki - informacje, propozycje ciekawych wycieczek objazdowych, fakultatywnych, które warto przeżyć spędzając urlop w Mołdawii. Na pozostałych podstronach przewdonika po Mołdawii znajdą Państwo niezbędne informacje o najciekawszych miejscach na wczasy, wakacje w Mołdawii, o miastach wartych odwiedzenia, o atrakcjach turystycznych oraz wiele więcej.

Osoby szukające konkretnej propozcyji odsyłamy do sprawdzenia naszej oferty na wycieczki w Mołdawii , gdzie znajdą Państwo zarówno wycieczki objazdowe jaki i wspałnia kurorty wczasowe. 
Mołdawia - flaga

Mołdawia - Oficjalna nazwa: Republika Mołdawii
Mołdawia - Ustrój: Republika 
Mołdawia - Stolica: Kiszyniów
Mołdawia - Język: mołdawski (rumuński), rosyjski,
                     ukraiński, gagaski
Mołdawia - Waluta: 1 leu (MDL) = 100 bani 

 

MOŁDAWIA WYCIECZKI - MOŁDAWIA WINNICE I MONASTYRY

Opis operatora Almatur
Region Mołdawia
Program wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry

Lwów - Bielce - Saharna - Tipova - Kiszyniów - Cricova - Purcari - Dolna - Jassy - Suczawa - Sapanta - Maramuresz - Sygiet Marmaroski - Baia Mare i Satu Mare - Atrakcje Lwowa - Piękno przyrody i Monastyry Mołdawii - Winnice trzech krajów - Śladami Aleksandra Puszkina - Wesoły Cmentarz i krajobrazy Maramuresz
Dzień 1 wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Polskę i Ukrainę do Lwowa - miasta usytuowanego, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Zwiedzanie Prospekt Swobody, który jest miejscem manifestacji politycznych i parad wojskowych, Gmach Teatru Wielkiego i Baletu - jest to nie tylko dzieło sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwa, Plac Mickiewicza - najsłynniejszy plac stolicy z pomnikiem Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry
Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Mołdawią, w trakcie przejazdu krótki postój na posiłek. Przekroczenie granicy ukraińsko - mołdawskiej. Przyjazd do miasta Bielce - zwanego "stolicą północnej Mołdawii" i zwiedzanie świątynia katolicka św. Archaniołów, ormiańska cerkiew św. Grzegorza, Dom Polski. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry
Po śniadaniu przejazd do Monastyru Saharna założonego przez Mnicha Bartholomew Bandyhand w roku 1777 na miejscu pustelni. Klasztor zbudowany jest w wąskim i głębokim wąwozie nad brzegiem górskiego strumienia i słynie ze świętego źródła o właściwościach leczniczych. Klasztorny kompleks składa się z kościołów zimowego- Assumption i letniego - St. Kościół Trójcy, dom wcześniejszy, refektarz z kuchnią, piekarnią i stróżówkami z celami mnicha. Wszystkie te konstrukcje są rozmieszczone na trzech naturalnych tarasach. Następnie zwiedzanie Monastyru Wniebowzięcia Tipova założonego w XVI/XVII wieku przez mnichów uciekających przed Tatarami. Malowniczy widok na Dniestr. Przejazd do Orheiul Vechi, kompleksu muzealnego, gdzie zobaczymy ślady cywilizacji ludów żyjących pomiędzy rzekami Dniestr i Prut. Zwiedzanie wykutego w skale monastyru St. Maria Dormana i muzeum etnograficznego. Dla chętnych kolacja w regionalnej gospodzie, gdzie będzie możliwość posmakowania oryginalnej kuchni mołdawskiej i miejscowego wina. Przejazd do stolicy Mołdawii - Kiszyniowa, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry
Po śniadaniu objazd centrum stolicy i wizyta w słynnej winiarni Cricova - podziemnym mieście win (ponad 100 km wykutych w skałach korytarzy - ulic nazwanych gatunkami win). Możliwość zakupu wyśmienitych win m.in. Chardonnay i Cabernet. Powrót do miasta, spacer po parkach i zabytkowym centrum budynek ratusza, Łuk Triumfalny, prawosławna katedra Narodzenia Pańskiego, a także pomnik króla Mołdawii Stefana Cel Mare, cieszący się kultem wśród Mołdawian. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry
Po śniadaniu całodzienna wycieczka do słynnej winiarni Purcari. Po drodze zwiedzanie bizantyjsko - rumuńskiego Monastyru w Causeni z 1763 roku, zapomnianego i opuszczonego przez długie lata, z oryginalnymi antycznymi freskami i innymi dekoracjami. W Purcari zwiedzanie winnic, linii produkcyjnych, dla chętnych degustacja win. Pod koniec XIX wieku winnice z Purcari zaopatrywały w wino brytyjski dwór królewski. Tradycja ta przetrwała do dziś - królowa Elżbieta II regularnie zamawia butelki z rocznika 1990. Przejazd w stronę Kiszyniowa i wizyta w Milesti Mici największej na świecie kolekcji win - 1,5 mln butelek (m.in. kolekcja Hemana Goeringa), według wielu źródeł (Guiness) posiadającą największą ilość korytarzy - ok. 250 km. Zwiedzanie, degustacja, pokazy, zakupy. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry
Po śniadaniu wyjazd do Monastyru Hincu budowanego od 1678 roku w stylu rusińsko - bizantyjskim. Następnie zwiedzanie malowniczego Monastyru Capriana - najstarszego klasztoru w Mołdawii. Pierwsze ślady istnienia monastyru pojawiają się w aktach kancelarii mołdawskiej z czasów hospodara Aleksandra Dobrego (lata 30-te XV w.). Następny punkt programu to wizyta w domu Aleksandra Puszkina we wsi Dolna, jednym z wielu miejsc zesłania słynnego pisarza, najwybitniejszego przedstawiciela romantyzmu rosyjskiego. Tutaj Puszkin pisał poemat Eugeniusz Oniegin. Po południu przejazd do miasta Jassy w Rumunii. Wieczorny spacer i zwiedzanie wspaniały, neogotycki Pałac Kultury, cerkiew św. Mikołaja z XV w., Plac Zjednoczenia, Cerkiew Trzech Hierarchów - wg historyków wzorowana na wysadzanym klejnotami relikwiarzu, malownicza starówka oraz Monastyr Golia - otoczony murem z 30 metrową dzwonnicą, kryje wspaniałą cerkiew klasztorną z 1564 r. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry
Po śniadaniu przejazd przez Bukowinę w kierunku Maramuresz. Po drodze zwiedzanie Suczawy - stolicy południowej Bukowiny ruiny Zamku Tronowego z II połowy XIV wieku ze skansenem, Cerkwie św. Mikołaja i św. Dymitra. Zwiedzanie najpiękniejszych klasztorów Bukowiny umieszczonych na liście UNESCO Monastyr Humor - przypominający mini warownię z charakterystyczną wieżą strażniczą, pokryty z zewnątrz najciekawszymi w całej Bukowinie freskami oraz Monastyr Voronet - cerkiew z 1488 r. ozdobiona kunsztownymi malowidłami z dominującym błękitem woroneckim. Następnie wizyta w Monastyrze Moldovita z intrygującym malowidłem "Oblężenie Konstantynopola". Kontynuacja przejazdu przez podnóże Alp Rodniańskich i Karpat Marmaroskich do Sygietu Marmaroskiego.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry
Po śniadaniu spacer po Sygiecie. Następnie wyjeżdżamy na zwiedzanie Wesołego Cmentarza w miejscowości Sapanta w regionie Maramuresz. Wesoły Cmentarz jest unikatowy - nagrobki opatrzone są scenami z życia ludzi lub przedstawiają okoliczności ich śmierci, której tchnienie pomysłodawca cmentarza postanowił osłabić dowcipnymi, wierszowanymi komentarzami do życia nieboszczyków. Sapanta to pogodna wieś, w której czas jakby zatrzymał się 40 lat temu. Następnie przejazd na zwiedzanie drewnianych cerkwi wpisanych na listę UNESCO św. Paraskiewii w Desesti z 1770 roku oraz św. Archaniołów w Surdesti z 1724 roku (smukła wieża cerkwi ma 54 m wysokości, co czyni ją drugim, najwyższym budynkiem drewnianym na świecie). Przejazd do Baia Mare - starego górniczego miasta, znanego z kopalni złota, spacer po średniowiecznym rynku (kamieniczki, Wieża św. Stefana, Baszta Rzeźników). Następnie przejazd do Satu Mare - spacer po starówce (rzymsko-katolicka katedra z XVIII w., Kościół z Łańcuchami, fontanna Lupa Capitolina, hotel Dacia i secesyjne kamienice przy Placu Wolności) i czas wolny na ostatnie zakupy. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 9 wycieczki objazdowej Mołdawia winnice i monastyry
Kontynuacja przejazdu przez Węgry i Słowację. Powrót do Polski w godzinach rannych.

 

MOŁDAWIA WYCIECZKI - MOŁDAWIA

Opis operatora Eko-Tourist
Region Mołdawia
Program wycieczki objazdowej Mołdawia

Dzień 1 wycieczki objazdowej Mołdawia
Godz. 18.00 spotkanie z grupą na dworcu PKP w Przemyślu (przy kasach), przejazd pociągiem jadącym w kierunku Odessy.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Mołdawia
Przyjazd do Wapniarki w godzinach rannych, dalsza podróż autokarem do miejscowości Soroki, zwiedzanie imponującej twierdzy Stefana Wielkiego z XVI w. Następnie przejazd do Bielc, stolicy polskiej diaspory w Mołdawii. W programie świątynia katolicka św. Archaniołów, ormiańska cerkiew św. Grzegorza, Dom Polski. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kiszyniowie.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Mołdawia
Śniadanie, przejazd do położonego na terenie rezerwatu krajobrazowego (liczne wodospady, jaskinie) monastyru Saharna, słynącego ze świętego źródła o właściwościach leczniczych. Następnie zwiedzanie największego skalnego kompleksu klasztornego Tipova, usytuowanego w obrębie parku krajobrazowego (malowniczy widok na Dniestr), wizyta w położonym na skalnej grzędzie kompleksie klasztornym Orheiul Vechi (cerkiew, dzwonnica i pieczary klasztoru z XII-XVIII w, wykopaliska osiedla Daków V-IIIw.p.n.e). Powrót do Kiszyniowa, spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Kiszyniowie.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Mołdawia
Śniadanie, zwiedzanie Kiszyniowa, następnie zwiedzanie jednego z najstarszych monastyrów Besarabii - Capriana z XV w. ze wspaniałymi freskami. Po południu wizyta w słynnym zakładzie winiarskim, degustacja i zakupy wyśmienitych win w największych na świecie piwnicach winnych w Cricovej (ponad 100 km wykutych w skałach korytarzy - ulic nazwanych gatunkami win), obiadokolacja i nocleg w Kiszyniowie.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Mołdawia
Śniadanie, przejazd na południe do Autonomicznego Regionu Gagauzji z postojem w Komrat (ok. 100 km). Gagauzowie są grupą etniczną pochodzenia tureckiego wyznającą prawosławie, posiadają własny hymn, godło i flagę. Gagauzja ma nawet swój uniwersytet, na którym oprócz miejscowej młodzieży można spotkać studentów z Turcji. Dalsza podróż na Ukrainę w Deltę Dunaju, obiadokolacja i nocleg w okolicy Wilkowa.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Mołdawia
Śniadanie, zwiedzanie miejscowości Wilkowo, położonej na terenie Rezerwatu Dunajskiego (Rezerwat Biosfery UNESCO), miejsca unikalnego zarówno pod względem przyrodniczym, historycznym, jak i etniczno - kulturowym. Mieszka tu społeczność Lipowian, potomków starowierców, którzy opuścili Rosję w roku 1772 przed prześladowaniami religijnymi. Wilkowo ma swój niepowtarzalny urok osady zapomnianej przez ludzi, gdzie czas się zatrzymał, często nazywane jest "Ukraińską Wenecją". Wycieczka łodziami motorowymi po rozlewiskach i kanałach Delty Dunaju, możliwość pikniku, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Mołdawia 
Śniadanie, przejazd do Białogrodu Dniestrowskiego (słynnego Akermanu) - olbrzymiej twierdzy Stefana Wielkiego (najpotężniejszego hospodara Mołdawskiego), położonej nad Limanem Bniestru. Białogród przez pewien czas był najdalej na południe wysuniętą twierdzą Rzeczpospolitej, obiadokolacja i nocleg w Odessie.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Mołdawia
Śniadanie, zwiedzanie Odessy piękny gmach opery, schody Potiomkinowskie, bulwar, Pałac Woroncowa, budynki starej i nowej giełdy, klasycystyczne i secesyjne centrum. Po południu (godz. 18.13) odjazd pociągiem do Przemyśla.
Dzień 9 wycieczki objazdowej Mołdawia
Przyjazd do Przemyśla w godzinach rannych.

 
Strona główna
O Firmie
Kontakt
Dojazd
Zadaj pytanie
Regulamin
Partnerzy
Polityka prywatności - pliki Cookies
KSI Media Wykonanie KSI Media
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Opublikowane na stronie informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.