Członek Polskiej Izby Turystyki
Infolinia: 801 502 522
(32) 212 11 99, kom. 603 900 144
kontakt@odlotwakacje.pl
Last Minute
Lato 2013
Wycieczki
Egzotyka
Bez paszportu
Polecamy
Promocje
Wyszukaj ofertę
Kraj / Region
Transport
Wylot z / wyjazd z
Rodzaj oferty
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
wyszukiwanie zaawansowane
Tel. (32) 212 11 99
Kom. 603 900 144
Newsletter - promocje na e-mail
 
Indie wycieczki
Przewodniki > Indie - przewodnik > Indie wycieczki


INDIE - WYCIECZKI

Indie wycieczki - oferty

 

Skocz do opisu:

Indie wycieczki – Indyjska przygoda
Indie wycieczki – Złoty Trójkąt
Indie wycieczki – Złoty Trójkąt  z wizytą w Karuli
Indie wycieczki – Złoty Trójkąt z wizytą w Bombaju
Indie wycieczki – Radżastan z wizytą u Maharad
Indie wycieczki – klasycznie
Indie wycieczki – Zielona Kerala
Indie wycieczki – Złoty Trójkąt i Nepal
Indie wycieczki – święte miasta 

lub zobacz wszystkie oferty: wycieczki do Indii

Indie - flaga

Indie - Oficjalna nazwa: Republika Indii
Indie - Ustrój: republika federalna
Indie - Stolica: Delhi
Indie - Język: angielski, hindi, 14 dodatkowych języków
Indie - Waluta: 1 rupia indyjska (Rp) = 100 paisa


Przewodnik po ciekawych wycieczkach, które można przeżyć będąc w Indiach. Na pozostałych podstronach przewodnika po Indiach , znajdą Państwo obszerne informacje o kurotach wczasowych, miastach warty odwiedzenia oraz istotnych kwestiach związanych z wyjazdem do Indii.

Osobą poszukującym konkretnych propozycji, polecamy sprawdzeni naszej oferty na wycieczki do Indii .

Zobacz również filmy z Indii: Indie wycieczki - Taj Mahal (film)
  
Indie wycieczki – Indyjska przygoda    

Na podstawie opisu operatora Gromada

Program 8-dniowej wycieczki objazdowej Indie
Region: Indie

Dzień 1 wycieczki objazdowej Indie - Indyjska przygoda
Wycieczka do Indii rozpoczyna się przelotem do Delhi przez jedno z miast europejskich, po wylądowaniu przejazd do hotelu - zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Indie - Indyjska przygoda
Zaczynamy śniadaniem, po czym wycieczka do Starego Delhi Jama Masjid (Meczet Piątkowy) - największy meczet Indii z XVII w., Czerwony Fort - forteca z pałacami z okresu panowania Wielkich Mogołów - pełna życia średniowieczna dzielnica handlowa Chandni Chowk. Następnie wycieczka prowadzi do Raj Ghat - miejsce w Indiach gdzie skremowano Mahatma Ghandiego. Popołudniowa część wycieczki, to zwiedzanie Nowego Delhi - grobowiec cesarza Humajuna, najwyższy minaret w Indiach (72-metrowa wieża Kutab Minar z XII w.), dzielnica dyplomatyczna i rządowa, Brama Indii. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Indie - Indyjska przygoda
Kolejny dzień to śniadanie i przejazd do Dżajpuru - stolicy fascynującego stanu Radżastan - Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Indie - Indyjska przygoda
W czwartym dniu naszej wycieczki, Indie zaprezentują nam kompleks pałacowo-fortecowy Fort Amber położony na wzgórzach Aravalli, dotrzemy tam zaraz po śniadaniu, a przetransportują nas słonie. Następnie powrót do Dżajpuru (Indie),  a po południu wycieczka do stolicy stanu Radżastan zwanej "Różowym Miastem", m.in. krótki postój przy Hawa Mahal "Pałacu Wiatrów" z XVIII w, największe na świecie wykonane z kamienia i marmuru obserwatorium astronomiczne Jai Singh z XVII w., muzeum ze zbiorami malarstwa mogolskiego, broni i cennych manuskryptów w pałacu obecnego maharadży Radżastanu. Wieczorem kolacja.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Indie - Indyjska przygoda
Śniadanie, a po nim przejazd do Agry. Po drodze wycieczki zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego wymarłego miasta Indii, zbudowanego w stylu hinduperskim w XVI w. oraz starej stolicy imperium Mogołów, opuszczonej z powodu braku zasobów wody pitnej. Po czym przejazd, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Indie - Indyjska przygoda
Zwiedzanie miasta i przejazd wycieczki do Taj Mahal - uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata mauzoleum wybudowanego w XVII w. przez Wielkiego Mogoła Szahdżehana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony Mumtaz Maral. Następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu - słynnej twierdzy władców mogolskich oraz Sikandry - mauzoleum cesarza Akbara. Kolacja. Nocleg.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Indie - Indyjska przygoda
W przed ostatni dzień, po śniadaniu przejazd do Delhi. Pożegnanie polskojęzycznego pilota, który udaje się do Nepalu z osobami, które wykupiły świadczenia w tym kraju. Dalsza obsługa pilota anglojęzycznego. Przyjazd do hotelu położonego w pobliżu lotniska. Kolacja. Do dyspozycji pokoje do przebrania się i odpoczynku (1 pokój na 4 osoby). Kolacja. W godzinach wieczornych przejazd na lotnisko.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Indie - Indyjska przygoda
Dzień ostatni - wycieczka kończy się odlotem do Warszawy.

 

Indie wycieczki – Złoty trójkąt

Na podstawie opisu operatora Ecco Travel

Program 9-dniowej wycieczki objazdowej Indie
Region: Indie

DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA (TAJ MAHAL) – DELHI 

Dzień 1 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt
Początek wycieczki do Indii, standardowo rozpoczyna się przelotem do Delhi (wylot z Warszawy). Na miejscu przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Wycieczka po Indiach zaczyna się od zwiedzania Delhi - stolicy Indii, istniejące od tysiącleci miasto należy do największych na świecie aglomeracji i jest ważnym centrum przemysłu i kultury, w którym ostre kontrasty tworzą sąsiadujące ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt
Kolejny dzień również spędzamy w Delhi, tym razem wycieczka prowadzona jest przez starą i nową część miasta. W planie jest zwiedzanie największego meczetu w Indiach - wspaniały Jamma Masjid, wzniesiony przez władcę z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Taj Mahal. Następnie świątynia dżinijska i Brama Indii, stanowiąca okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. Położona w centrum miasta budowla wieczorem jest pięknie oświetlona i stanowi jedną z wizytówek miasta. Trawniki wokół Bramy to popularne miejsce odpoczynku turystów i mieszkańców miasta. Kontynuujemy naszą wycieczkę po Indiach  zwiedzaniem parku Raj Ghat, gdzie Mahatma Gandhi został poddany kremacji. Następnie Mury Czerwonego Fortu, który w dawnych czasach był pałacem szacha, później mieściły się tu koszary wojsk brytyjskich a obecnie muzeum. W dalszej kolejności dzielnica ambasad, Pałac Prezydencki oraz budynki Parlamentu Indyjskiego. W Nowym Delhi zwiedzanie słynnego minaretu Qutub, będącego najwyższym na świecie minaretem wykonanym z cegły. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt
Dzień trzeci - wycieczka z Delhi do Jaipur - stolica Radżastanu. Jest to najbardziej egzotyczny stan Indii (ok. 6 godzin od Delhi). Wspaniałe, ponad trzymilionowe miasto w odróżnieniu od wielu innych indyjskich miast, charakteryzuje się regularną, podzieloną na kwartały zabudową. Położone jest na skraju pustyni Jaipur, przed wiekami stanowiło jedną ze stolic państwa Mogołów. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, a po południu czas wolny na zakupy i odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt
Kolejny dzień (po śniadaniu) zaczyna się wycieczką do fortu Amber z przejażdżką na słoniach. Po drodze postój przy wzniesionym przez maharadżę Sawai Pratap Singha Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Jaipuru. Wzniesiona przy jednej z głównych ulic miasta, pełna przepychu budowla posiada fasadę z prawie tysiącem okienek, przez które damy dworu mogły obserwować życie codzienne gwarnej ulicy. Później wycieczka przenosi się do "Różowego Miasta Indii" z dawnym Pałacem Miejskim, stanowiącym rozległy kompleks ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych utrzymanych w stylu połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Obecnie w pałacu mieści się muzeum i obserwatorium. Jednymi z najoryginalniejszych eksponatów są kilkusetlitrowe srebrne kadzie, w których przechowywano wodę z Gangesu do picia w czasie wizyt w Anglii, gdyż maharadża jako pobożny hinduista nie pił angielskiej wody. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt
Następnego dnia rozpoczyna się druga połowa naszej wycieczki zaczyna się w Jaipur. Po śniadaniu czas wolny na zakupy na największym i najsłynniejszym bazarze miejskim Indii w Jaipur. Fakultatywnie możliwe wycieczki (dodatkowo płatne pilotowi na miejscu, odbywa się jedna, wybrana przez grupę) do Świątyni Małp w Galcie (ok. 20 km, ok. 25 USD/os.) - miejsca pielgrzymek wyznawców boga Kriszny, gdzie koczują tu setki małp dokarmianych przez turystów i pielgrzymów. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu. 
Dzień 6 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt
Dzień szósty - wycieczka do Agry -poranny wyjazd z przystankiem w Fatehpur Sikri, opuszczonym mieście zbudowanym przez Cesarza Indii Akbara dla upamiętnienia narodzin swego syna. Sale widowiskowe, pałace oraz meczety są nadal w doskonałym stanie. Przyjazd do hotelu w Agrze - zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt
Miasto założone przez sułtana delhijskiego na skrzyżowaniu szlaków handlowych do dziś odgrywa ważną role w życiu Indii. Ze względu na bogactwo zabytków stanowi jedno z największych centrów turystycznych kraju. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu. Następnego dnia po śniadaniu transport wycieczki do Taj Mahal, jednego z Siedmiu Cudów Świata. Bajeczny pałac, który jest świadectwem miłości cesarza Indii Shahjahana do cesarzowej Mumtaz Mahal, został zbudowany w latach 1631-1653. Kolejna atrakcja to Fort Agra, budowla z czasów cesarza Indii Akbara, ukończona w 1565 roku. Wewnątrz fortu znajduje jeden z największych marmurowych meczetów oraz Moti Masjid - wspaniała cytadela z marmurowymi pałacami, ozdobnymi wnękami oraz tarasowymi pawilonami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt
Przed ostatni dzień, po śniadaniu powrót do Delhi (około 5 godzin), kolacja i późny transfer na lotnisko. Dla osób kontynuujących wypoczynek, przelot na Goa (konieczny nocleg tranzytowy w Delhi, wliczony w cenę). I tym akcentem pożegnanie wycieczki i kończymy zwiedzać
Dzień 9 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt
ostatni dzień to przelot do Polski (Warszawa).


Indie wycieczki – Złoty Trójkąt z wizytą w Karauli

Na podstawie opisu operatora Konsorcjum PBP

Program 9-dniowej wycieczki objazdowej Indie
Region: Indie

Dzień 1 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt z wizytą Karauli
Wycieczka do Indii zaczyna się w Warszawie. Zbiórka na lotnisku, odprawa biletowo- paszportowa, wylot samolotu rejsowego do New Delhi (międzylądowanie w jednym z europejskich portów lotniczych).
Dzień 2 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt z wizytą Karauli
Kolejny dzień zaczyna się w New Delhi Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Indii, miasta składającego się z dwóch kontrastujących ze sobą, a zarazem spójnych części. Jego starsza część to przede wszystkim labirynt uliczek harmonijnie przechodzący w obszar gdzie dominują meczety, pomniki oraz fortyfikacje. Natomiast z drugiej strony to piękna architektura będąca śladem panowania brytyjskiego (1858-1947).
Dzień 3 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt z wizytą Karauli
Przejazd wycieczki w pobliżu Czerwonego Fortu Indii (nazwa pochodząca od koloru skały, z której został zbudowany), imponujących rozmiarów budowli będącej współcześnie symbolem odzyskania niepodległości. Wizyta w Meczecie Piątkowym, największej muzułmańskiej budowali sakralnej w Indiach, w której na dziedzińcu może jednocześnie modlić się ponad 20 000 wiernych. Przejazd przez ulicę "Janpath" słynącą z licznych kramów ulicznych, oferujących haftowane tkaniny oraz bogatą ofertę rękodzieła. Następnie zwiedzanie okolic rezydencji prezydenckiej - Rashtrapati Bhawian, parlamentu, a także innych budynków rządowych. Dojazd pod Bramę Indii. Budowla ta została ufundowana przez Brytyjczyków w hołdzie żołnierzom poległym podczas I wojny światowej. Ostatnim punktem dnia trzeciego jest wizyta w Qutab Minar, jednym z najwspanialszych i najwyższych minaretów w Indiach, wykonanym z czerwonego piaskowca i bogato ozdobionym ornamentami. Popołudniu przejazd do Agry. Nocleg w hotelu.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt z wizytą Karauli
Dzień czwarty - śniadanie w hotelu, po czym zwiedzanie Agry - stolica mogolskiego imperium. W trakcie dnia wycieczki zwiedzanie Taj Mahal, najbardziej znanego pomnika miłości. To wspaniałe mauzoleum wzniesione zostało przez Shah Jahana na pamiątkę po zmarłej tragicznie żonie. Budowa zajęła 22 lata i brało w niej udział ponad 22 tysiące ludzi. Po południu wizyta w Czerwonym Forcie w Agrze. Zbudowany nad rzeką olbrzymi zespół budynków otoczonych masywnym murem i fosą, wspólnie z Taj Mahal wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas na nocleg i odpoczyne, poniewż kolejny dzień to już połowa naszej wycieczki po Indiach.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt z wizytą Karauli
Po śniadaniu przejazd do Karauli. Po drodze zatrzymamy się w mieście Fathehpur Sikri zbudowanym w XVI wieku, będącym stolicą imperium mogolskiego. Utraciło jednak sławę i znaczenie z powodu niedostatku wody pitnej. Po znacznym wyludnieniu nigdy nie powróciło do dawnej świetności. Uważane za jedno z najlepiej zachowanych miast-widmo w Indiach. Po przyjeździe do Karauli zakwaterowanie w hotelu- Bhanwar Vilas Palace lub podobnym, który został wybudowany w 1938 roku. Popołudniu wizyta z Pałacu Karauli, który prawdopodobnie został zbudowany w XIV wieku. Następnie przejazd wycieczki do lokalnej wioski, aby móc zobaczyć codziennie życiej mieszkańców Indyjskich peryferii. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt z wizytą Karauli
(Karauli- Abhaneri- Jaipur) Zaraz po śniadaniu zaczynamy od kilkugodzinnej wycieczki do Jaipuir - miasta założonego przez Maharaja Jai Singha II. Po drodze zwiedzanie małej wioski Abhaneri, gdzie znajdują się charakterystyczne studnie o unikalnym kształcie z prowadzącymi na sam dół schodami. Popularne w Indiach ponieważ zapobiegały wyparowywaniu wody w upalne dni. Najbardziej okazałą i najgłębszą jest Chand Baori położona u stóp Świątyni Harshat Mata - poświęconej bogini szczęścia i radości. Jaipur w przeciwieństwie do wielu innych indyjskich miast, charakteryzuje się regularną, podzieloną na kwartały zabudową. W XIX wieku wszystkie domy oraz mury miasta zostały pomalowane na różowo, aby nadać mu bajkowy charakter i podkreślić gościnność radżpuckiej kultury. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Reszta dnia wolna - do dyspozycji. Nocleg w hotelu.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt z wizytą Karauli
Kolejny dzień to wycieczka do Jaipur („Różowego Miasta Indii"). Po posiłku przejazd samochodem terenowym lub przejażdżka słoniem w okolice Fortu Amber. Jest to kompleks budowli obronnych i pałacowych otoczonych olbrzymim murem. Po południu zwiedzanie centrum miasta. Przystanek przy Pałacu Wiatrów - Indie mogą pochwalić się architekturą, a to jest ich perła - posiadająca niespotykaną i bogato rzeźbioną fasadę wykonaną z kilkukolorowych piaskowców. Następnie przejazd wycieczki do  Pałacu Miejskiego, jako przykład połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Wchodzi on w skład kompleksu dziedzińców Indii, ogrodów oraz innych budynków w których znajduję się m.in. muzeum. Wewnątrz znajduję się również obserwatorium astronomiczne z XVIII wieku, z wieloma urządzeniami do obserwacji ciał niebieskich. Po południu zwiedzanie Świątyni Birla, wykonanej w całości z białego marmuru. Malowniczo oświetlona nocami, zachwyca wieloma witrażami. Możliwość współuczestniczenia w obrządku zwanym "Pooja". Ma on na celu przekazać pozytywną energię i wypędzić całą negatywną. Nocleg w hotelu.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt z wizytą Karauli
(Jaipur - Delhi). Transerf wycieczki do Delhi, zakwaterowanie w hotelu, pożegnalna kolacja. Po posiłku przejazd na lotnisko i odprawa biletowo-paszportowa. Odlot do Polski. Indie żegnją naszych wczasowiczów.
Dzień 9 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt z wizytą Karauli
Ostatni dzień przelot do Warszawy.

 

  Indie wycieczki – Złoty Trójkąt z wizytą w Bombaju

Na podstawie opisu operatora Konsorcjum PBP
 

Program 10-dniowej wycieczki objazdowej Indie
Region: Indie 

Indie przywitają naszą wycieczkę w New Delhi, po przelocie z Warszawy z międzylondowaniem w jednym z europejskich miast. Natępnie dla wycieczki zgodnie z opisem wycieczki "Złoty Trójkat". Różnica pojawią się ósmego dnia kiedy to nasza wycieczka po śniadaniu przemieszcza się  na lotnisko w Jaipur. Stamtąd wylot do Bombaj, a po przylocie krótkie zwiedzanie Miasta i nocleg. Dzień 9 Bombaj jest ostatnim przystankiem naszej Indyjskiej wycieczki. Śniadanie, transfer na lotnisko i odprawa biletowo-paszportowa. Odlot do Polski (przez jeden z portów europejskich). Dzień 10 Delhi - Warszawa Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

 

  Indie wycieczki – dziedzictwo Radżastanu z wizytą u Maharad

Na podstawie opisu operatora Konsorcjum PBP

Program wycieczki objazdowej Indie
Region: Indie

Dzień 1 wycieczki objazdowej Indie - Dziedzictwo Radżastanu z wizytą u Maharad
WARSZAWA - DELHI Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku w Warszawie. Odprawa paszportowo- bagażowa. Przylot do Delhi w godzinach nocnych. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Czas na nocleg.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Indie - Dziedzictwo Radżastanu z wizytą u Maharad
DELHI- AGRA Śniadanie. Następnie rozpoczyna się właściwa wycieczka po Indiach - zwiedzaniu Starego Delhi (Szahdżahanabad) i Nowego Delhi (dawna stolica brytyjska). Zwiedzanie Starego Delhi zawiera atrakcje takie jak majestatyczny Czerwony Fort - XVII-wieczna forteca, jest to również symbol uzyskania niepodległości w 1947 roku i uwolnienia się spod panowania Wielkiej Brytanii; największy meczet Indii Dżama Masdżid wybudowanego przez Szahdżahana; Raj Ghat - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego; przejazd rikszami przez ulicę Chandani Chowk - jednego z najstarszych i najbardziej zatłoczonych rynków w Delhi. Następnie zwiedzanie Nowego Delhi z atrakcjami takimi jak: Rasztrapati Bhawan - rezydencja prezydencka, Brama Indii - ufundowana przez Brytyjczyków w hołdzie żołnierzom indyjskim, którzy zginęli w czasie I wojny światowej na froncie północno-zachodnim i na wojnach z Afganistanem; Świątynia Laxmi Narayan - wybudowana przez słynną rodzinę Birla na cześć hinduskiego boga bogactwa; grobowiec Humajuna - pierwszy indyjski przykład ogrodowego założenia pochówku możnowładcy; Świątynia Lotosu - największa świątynia bahaistyczna w Indiach; Kutub Minar - minaret o wysokości 73 m, średnicy 3 m u szczytu i 14 u podstawy. Popołudniu przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, czas na nocleg.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Indie - Dziedzictwo Radżastanu z wizytą u Maharad
AGRA- DŻAJPUR Po śniadaniu kontynuujemy naszą wycieczkę po Indiach wizytą w Tadż Mahal - indyjskim mauzoleum wzniesionym przez Szahdżahana, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal, która z pochodzenia była Ormianką. Obiekt jest również nazywany świątynią. Świątynia jest połączeniem kilku styli architektonicznych. Następnie zwiedzanie Fortu Agra, powstałego na brzegach Jamuny w 1564 roku. Jest to zespół budowli zamkniętych wewnątrz potężnych, czerwonych murów zewnętrznych o wysokości do 20 metrów i łącznej długości około 2,5 kilometra. Obecnie do wnętrza fortu wchodzi się przez bramę Amara Singha, zwaną również Bramą Lahore (jedną z dwóch istniejących; drugą jest Brama Delhi). Wewnątrz znajduje się szereg budowli, głównie o charakterze pałacowym, w tym Meczet Perłowy - wykonany z marmuru, uważany za jeden z najpiękniejszych meczetów Indii; Dżahangiri Mahal - luksusowa siedziba hinduskich żon władców; Diwan-i-Khas - sala audiencji prywatnych, gdzie władcy mongolscy przyjmowali dygnitarzy i zagranicznych gości; Diwan-i-Am - sala audiencji publicznych i wielu innych. Uwaga: Świątynia Tadż Mahal jest zamknięta w piątki. Po południu wyjazd do Dżajpur, w czasie drogi zwiedzanie Fatehpur Sikri - pięknego opuszczonego średniowiecznego miasta zbudowanego przez Akbara Wielkiego w XVI w. jako stolica jego wielkiego imperium. Mogołowie opuścili miasto z powodu braku wody. Przyjazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Indie - Dziedzictwo Radżastanu z wizytą u Maharad
DŻAJPUR Po śniadaniu zwiedzanie Różowego Miasta - nazwa pochodzi od koloru na jaki kazano pomalować miasto dla uczczenia wizyty księcia Alberta (kolor różowy to kolor powitalny). Wycieczka do Fortu Amber, znajdującego się 11 km od Dżajpuru, z możliwością przejażdżki na słoniach po wzgórzu, na którym fort jest usytuowany. Po południu wycieczka do Pałacu Miejskiego - kompleksu ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych, przykład połączenia architektury radź puckiej i mongolskiej Poza murami miejskimi w ogrodach Rim Niwas wznosi się Albert Hall, ozdobna budowla w stylu indomuzułmańskim, mieszcząca Muzeum Centralne. Kolekcja obejmuje m.in. stroje, biżuterię, wyroby z kości słoniowej i mosiądzu oraz eksponaty związane z kulturą i życiem codziennym. Następną atrakcją jest Dżantar Mantar - największe z pięciu obserwatorium maharadży Dżaj Singha. Hawa Mahal, czyli Pałac Wiatrów pochodzi z 1799 roku. Został wzniesiony w celu umożliwienia damom dworu obserwowanie życia codziennego miasta, tak żeby same nie były widziane - w fasadzie budowli znajduje się 953 małych okien. Po południu czas wolny na wizyty w sklepach i zakupy. Nocleg w hotelu.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Indie - Dziedzictwo Radżastanu z wizytą u Maharad
DżAJPUR - KHEJARLA Śniadanie. Po śniadaniu rozpoczyna się druga połowa wyczieczki -  przejazd do Khejarla, gdzie odwiedzimy Fort Khejarla. Został on wybudowany w 1611 roku ,a aktualnie odnowiony robi ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających. Popołudniu spacer po okolicy, w tym również wizyta w Świątyni Bogini Durga (Bogini Wojny). Nocleg w hotelu.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Indie - Dziedzictwo Radżastanu z wizytą u Maharad
KHEJARLA- BIKANER Po śniadaniu przejazd do miasta Bikaner. Miasto powstało w 1488 r, wyrosło w sercu dzikich ostępów Dżangladeszu. Po drodze krótka wizyta w Deshnoke, gdzie można zobaczyć Świątynie Karni Mata (wcielenie Durgi). W świątyni zamieszkują szczury , które są w tym miejscu czczone. Po przyjeździe do Bikaner, zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu wizyta na farmie wielbłądów. Farma ta ma ponad 2000 akrów powierzchni, na której hodowane są wielbłądy. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Indie - Dziedzictwo Radżastanu z wizytą u Maharad
BIKANER- MANDAWA Śniadanie. Wizyta w Forcie Dżunagarh, który został zbudowany w XV w. kryje przepiękne pałace oraz świątynie. Wysoko ocenia się również lokalną sztukę malowania miniatur oraz niezwykłe freski. Przejazd do Mandawa. Po przyjeździe nocleg w hotelu.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Indie - Dziedzictwo Radżastanu z wizytą u Maharad
MANDAWA- DELHI Śniadanie. Ostatni dzień wycieczki do Indii zaczyna się rannym zwiedzaniem historycznych miejsc wokół Mandawy - znanej z fresków i malowideł. Przejazd do Delhi. Transfer do hotelu, czas na indywidualne zwiedzanie miasta, zakupy. Wieczorem transfer na lotnisko, Wylot do kraju (przez jeden z europejskich portów lotniczych).  Przylot do Warszawy o godz. 18:00.  Po przylocie do Polski zakończenie imprezy.


 

  Indie wycieczki – klasycznie

Program wycieczki objazdowej Indie
Region: Indie

Dzień 1 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
Rozpoczęcie wycieczki rozpoczyna się zbiórką na lotnisku w Warszawie, odprawa biletowo- paszportowa, wylot samolotu rejsowego. Indie przywitamy w New Delhi (międzylądowanie w jednym z europejskich portów lotniczych).
Dzień 2 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
New Delhi Przylot do New Delhi, miasta, które od samego początku fascynuje bogactwem kulturowym, architektonicznym i historycznym, a także zróżnicowaniem ludności pod względem etnicznym. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta, transfer do hotelu, nocleg.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
Naszą wycieczkę kontynuujemy w New Delhi - Jaipur Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Indii, miasta składającego się z dwóch kontrastujących ze sobą, a zarazem spójnych części. Jego starsza część to przede wszystkim labirynt uliczek harmonijnie przechodzący w obszar gdzie dominują meczety, pomniki oraz fortyfikacje. Natomiast z drugiej strony to piękna architektura będąca śladem panowania brytyjskiego (1858-1947). Przejazd w pobliżu Czerwonego Fortu (nazwa pochodząca od koloru skały, z której został zbudowany), imponujących rozmiarów budowli będącej współcześnie symbolem odzyskania niepodległości. Wizyta w Meczecie Piątkowym, największej muzułmańskiej budowali sakralnej w Indiach, w której na dziedzińcu może jednocześnie modlić się ponad 20 000 wiernych. Przejazd przez ulicę "Janpath" słynącą z licznych kramów ulicznych, oferujących haftowane tkaniny oraz bogatą ofertę rękodzieła. Następnie zwiedzanie okolic rezydencji prezydenckiej - Rashtrapati Bhawian, parlamentu, a także innych budynków rządowych. Dojazd pod Bramę Indii. Budowla ta została ufundowana przez Brytyjczyków w hołdzie żołnierzom poległym podczas I wojny światowej. Ostatnim punktem dnia trzeciego jest wizyta w Qutab Minar, jednym z najwspanialszych i najwyższych minaretów w Indiach, wykonanym z czerwonego piaskowca i bogato ozdobionym ornamentami. Po południu wyjazd do Jaipur, miasta założonego przez Maharaja Jai Singha II. W przeciwieństwie do wielu innych indyjskich miast, charakteryzuje się regularną, podzieloną na kwartały zabudową. W XIX wieku wszystkie domy oraz mury miasta zostały pomalowane na różowo, aby nadać mu bajkowy charakter i podkreślić gościnność radźpuckiej kultury. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
Jaipur („Różowe Miasto") Po śniadaniu przejazd samochodem terenowym lub przejażdżka słoniem w okolice Fortu Amber. Jest to kompleks budowli obronnych i pałacowych otoczonych olbrzymim murem. Po południu zwiedzanie centrum miasta. Przystanek przy Pałacu Wiatrów. Perła architektoniczna posiadająca niespotykaną i bogato rzeźbioną fasadę wykonaną z kilkukolorowych piaskowców. Następnie odwiedzimy Pałac Miejski, jako przykład połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Wchodzi on w skład kompleksu dziedzińców, ogrodów oraz innych budynków w których znajduję się m.in. muzeum. Wewnątrz znajduję się również obserwatorium astronomiczne z XVIII wieku, z wieloma urządzeniami do obserwacji ciał niebieskich. Po południu zwiedzanie Świątyni Birla, wykonanej w całości z białego marmuru. Malowniczo oświetlona nocami, zachwyca wieloma witrażami. Możliwość współuczestniczenia w obrządku zwanym "Pooja". Ma on na celu przekazać pozytywną energię i wypędzić całą negatywną. Nocleg w hotelu.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra Otwarcie drugiej połowy wycieczki zaczyna się z samego rana przejazdem do Agry, z przystankiem w mieście Fathehpur Sikri zbudowanym w XVI wieku, będącym stolicą imperium mogolskiego. Utraciło jednak sławę i znaczenie z powodu niedostatku wody pitnej. Po znacznym wyludnieniu nigdy nie powróciło do dawnej świetności. Uważane za jedno z najlepiej zachowanych miast-widmo w Indiach. Przyjazd do Agry byłej stolicy Państwa Wielkich Mogołów. Oferującej wiele majestatycznych zabytków oraz bogactwo sztuki i rzemieślnictwa. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
Agra Śniadanie. Następnie wizyta w Taj Mahal - wspaniałym mauzoleum wzniesionym przez Shah Jahana na pamiątkę po zmarłej tragicznie żonie. Budowa zajęła 22 lata i brało w niej udział ponad 22 tysiące ludzi. Nazywana "Świątynią miłości" w całości jest wykonana z białego marmuru i w połączeniu z odblaskiem słońca oraz rzeki, która płynie w tle sprawia wrażenia wielobarwnej. Po południu pobyt w Czerwonym Forcie w Agrze. Zbudowany nad rzeką olbrzymi zespół budynków otoczonych masywnym murem i fosą, wspólnie z Taj Mahal wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas na nocleg.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
Agra - Jhansi - Orchha - Khajuraho Śniadanie. Następnie transfer na stację kolejową i podróż pociągiem do Jhansi, a następnie przejazd do Khajuraro. Po drodze przejeżdżamy przez Orchha - malutką, nieco zapomnianą wioskę, leżącą daleko poza utartymi szlakami turystycznymi, obfitującą w nieprawdopodobnie piękne budowle, pałace i świątynie. Po dotarciu do Khajuraho zakwaterowanie się w hotelu. Miasto słynie z kompleksu wspaniałych świątyń i szybko stało się jedną z bardziej popularnych atrakcji turystycznych w Indiach. Obecnie przetrwało nieco ponad 20 tego typu obiektów. Rzeźby, którymi pokryte są świątynie mają mocno erotyczny charakter pokazując intymne sceny, związki i emocje im towarzyszące. Nocleg w hotelu.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
Khajuraho. Po śniadaniu w planie wycieczki jest zwiedzanie Khajuraho, a w szczególności słynnego kompleksu Indyjskich świątyń, usytuowanych na osi wschód - zachód. Cechują się obecnością portyku od strony zachodniej, do którego prowadzą długie schody. Do portyku przylega sala dla wiernych i sanktuarium Dzielą się na trzy grupy wschodnią, zachodnią i południową. Najlepiej utrzymaną i największą jest grupa zachodnia. Po południu będziemy świadkami pokazu światła i dźwięku, który przybliży życie Króla Chandela i przedstawi historie świątyń od X wieku i ich znaczenie. Nocleg w hotelu.
Dzień 9 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
Khajuraho - Varanasi Zaraz po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Varanasi, jednego z siedmiu świętych miast hinduizmu. Swoją nazwę zawdzięcza dwóm strumieniom (Varuna, Assi), które wspólnie spływają do rzeki Ganges. Dzisiejsze zabytki nie mają więcej niż 200 lat, ze względu na liczne najazdy muzułmańskie w XIV wieku. Po przylocie transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie miejscowych świątyń i ghatów (schody do rzeki ciągnące się wzdłuż brzegów Gangesu). Możliwość zobaczenia interesującego rytuału-przedstawienia na nadbrzeżnych schodach. Przejażdżka rikszą. Nocleg w hotelu.
Dzień 10 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie
Varanasi - New Delhi- Warszawa Wczesnym rankiem możliwość podziwiania wschodzącego słońca z pokładu łodzi na rzece Ganges. Obserwowanie porannych rytuałów, którym poddaje się tysiące Hindusów. Ludzie kąpiący się w "świętej rzece" wierzą, że mogą się oczyścić i odrodzić na nowo. Wiele pielgrzymów ofiaruje w międzyczasie słodycze, kwiaty oraz świętą wodę Bogu Słońca. Po śniadaniu wycieczka do Sarnath, miejsca, w którym według tradycji Budda Siakjamuni wygłosił swoje pierwsze kazanie, przekazał cztery główne prawdy buddyzmu, całą filozofię oraz drogę, którą mają podążać przyszli naśladowcy. W pobliżu odwiedzimy dwie stupy (najprostszy typ budowli sakralnej buddyjskiej) Chaukhandi i Dhamek. Odwiedzając pobliskie muzeum archeologiczne, warto zwrócić uwagę na Kapitel kolumny Aseoki w kształcie czterech odwróconych do siebie lwów, które współcześnie stanowią herb Indii. Późnym popołudniem transfer na lotnisko i przelot do New Delhi (stolica Indii) ostatnie miasto. Po przylocie i transferze do hotelu, pożegnalna obiadokolacja w lokalnej restauracji. Następnie transfer na lotnisko i odprawa biletowo-paszportowa. Odlot do Polski (przez jeden z portów europejskich). I tak kończy się wycieczka do Indii.
Dzień 11 wycieczki objazdowej Indie - Klasycznie 
New Delhi - Warszawa Przylot do Warszawy. Zakończenie wycieczki.
 

 

Indie wycieczki – Zielona Kerala

Opis operatora Ecco Travel

Program wycieczki objazdowej Indie
Region: Indie

COCHIN - THEKKADY (PERIYAR) - ALEPPEY - KOVALAM - TRIVANDRUM
Dzień 1 wycieczki objazdowej Indie - Zielona Kerala
Warszawa - Cochin Wylot z Polski. Wylot z lotniska Okęcie w Warszawie.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Indie - Zielona Kerala
Początek wycieczki zaczyna się po lądowaniu w Indyjskim Cochin Przylot na międzynarodowe lotnisko w Cochin, spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie imprezy. Transfer do hotelu. W dawnych czasach miasto Cochin było ważnym handlowym portem korzennym. Obecnie stanowi kosmopolityczne centrum biznesowe. Miasto położone jest na Wybrzeżu Malabarskim, nad Morzem Arabskim, gdzie tworzy intrygującą mieszankę wpływów indyjskich, portugalskich i brytyjskich. Po południu zwiedzanie miasta z wizytą w holenderskim pałacu Mattancherry, synagodze i kosciele sw. Franciszka, najstarszego koscioła katolickiego w Indiach, w którym pierwotnie był pochowany portugalski odkrywca Vasco da Gama. Nocleg w hotelu w Cochin.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Indie - Zielona Kerala
Cochin - Thekkady (Periyar) Śniadanie w formie bufetu w hotelu i kontynuacja wycieczki - wyjazd autokarem do Rezerwatu Przyrody Periyar (ok. 186 km/ok. 4 godz.). Po przyjeździe do Periyar zakwaterowanie w hotelu w Thakkady. Każdego roku około pół miliona turystów przybywa do Kardamon Hills, gdzie orzeźwiające powietrze przenika zapach przypraw, a strzeliste góry ustępują miejsca plantacjom herbaty i gęstej dżungli. Większosć przybyszy pragnie zobaczyć turystyczną wizytówkę stanu Kerala, którą są pobliskie rozlewiska wokół wsi Thekaddy i rezerwat Periyar będący srodowiskiem naturalnym dla liczych stad dzikich słoni. Po południu wizyta na plantacji przypraw, gdzie można spotkać m. in.: kardamon, gałkę muszkatołową, pieprz i kakaowce. Na miejscu można dowiedzieć się o sposobach ich uprawy zastosowania. Nocleg w hotelu w Thekkady.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Indie - Zielona Kerala
Thekkady (Periyar) - Alleppey Śniadanie w hotelu w formie bufetu. Wymeldowanie i wyjazd do Alleppey (63 km/ ok. 2 godz.). Po przyjeździe na miejsce zameldowanie w hotelu. Malownicze Alleppey z labiryntem kanałów i rozlewisk nazywane jest Wenecją Wschodu. Tutaj tradycyjne łodzie, do granic możliwosci obciążone ładunkiem, przewożą towary na targowisko mijając łodzie rybackie i stare pasażerskie promy parowe. Miejscowa plaża na jednym końcu ocieniona jest gajami palmowymi, a na drugim  wznosi się zabytkowa latarnia. Czas wolny do końca dnia. Nocleg w hotelu w Aleppey.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Indie - Zielona Kerala
Alleppey Śniadanie w hotelu w formie bufetu i druga połowa wycieczki zaczyna się wolnym czasem do własnej dyspozycji. Po południu wyjazd na przystań Alleppey i zakwaterowanie na statku wycieczkowym. Rejs fantazyjną łodzią mieszkalną przez fascynujące krajobrazy palmowego starorzecza, gdzie mieszkańcy i rzeka tworzą doskonałą symbiozę. Skomplikowana sieć krętych dopływów, kanałów, strumieni i lagun, stanowi malownicze rozlewiska obfitujące we wspaniałe widoki i jest idealnym miejscem na relaks. Nocleg na pokładzie statku.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Indie - Zielona Kerala
Alleppey - Kovalam Śniadanie na pokładzie w formie bufetu. Rano zejscie na ląd na przystani w Alleppey i wyjazd do Kovalam (170 km/ ok. 5 godz.). Po przyjeździe na miejsce zameldowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek przy plaży. Malownicze nadmorskie miasto Kovalam znane jest z najmodniejszych w Indiach, urokliwych plaż. Położonych w cieniu palm, obmywane turkusowymi wodami Morza Arabskiego i chronione naturalnymi zatokami, tworzą tropikalny raj w odległosci zaledwie kilkunastu kilometrów od stolicy stanu Kerala - Thiruvananthapuram. Nocleg w hotelu w Kovalam.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Indie - Zielona Kerala
Kovalam Śniadanie w hotelu w formie bufetu i czas wolny na plażowanie. Opcjonalnie wycieczka do Kanyakumari (ok. 90 km/ok. 2 godz.). Miasto znajduje się w sąsiednim stanie Tamil Nadu i jest najdalej na południe wysuniętym punktem Półwyspu Indyjskiego, na styku Morza Arabskiego, Oceanu Indyjskiego i Zatoki Bengalskiej. Miasto swoją nazwę zawdzięcza bogini Kanyakumari, będącej wcieleniem Parvati. Podczas wycieczki zobaczyć można dwie charakterystyczne skaliste wysepki leżące kilkaset metrów od brzegu. Na jednej znajduje się Vivekananda Memorial, mauzoleum upamiętniające tego hinduskiego reformatora, a na drugiej- okazała statua starożytnego swiętego Thiruvalluvara. Nocleg w hotelu.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Indie - Zielona Kerala
Trivandrum - Warszawa Wczesnym rankiem wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Trivandrum. Zakończenie programu i lot powrotny do kraju lub przejazd do hotelu dla osób kontynuujących pobyt. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych jest ostatnim punktem wycieczki – trzeba pożegnać Indie.

 

  Indie wycieczki – Złoty Trójkąt i Nepal

Opis operatora Holiday Experts

Program wycieczki objazdowej Indie
Region: Indie

Dzień 1 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Początek wycieczki - wylot z lotniska Okęcie w Warszawie, portów lokalnych lub z lotniska w Berlinie.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Przywitamy Indie w Delhi -  przylot do Delhi. Przejazd z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Delhi śniadanie w hotelu. Kontynuacja wycieczki do starej i nowej części miasta Delhi (stolica Indii). Wycieczka w Nowym Delhi obejmuje przejazd przez dzielnicę ambasad, koło Pałacu Prezydenckiego - Rashtrapati Bhavan, największej na świecie siedziby głowy państwa, Budynku Parlamentu Indyjskiego oraz Bramy Indii - wybudowanej ku czci poległych w czasie I Wojny Światowej i Wojny z Afganistanem hinduskich żołnierzy. Ta niesamowita budowla położona jest w strategiczny miejscu stolicy, gdzie przecina się wiele dróg. Trawniki wokół niej przyciągają wielu chętnych na odpoczynek, zarówno miejscowych jak i turystów, szczególnie nocą, kiedy Brama Indii jest przepięknie oświetlona. Następnie wizyta w największych zabytkach tej części miasta - Grobowiec Humayun - ostatnie miejsce spoczynku władcy Indii z Dynastii Mongołów wybudowany w 1565r. przez wdowę Haji Biegun, oraz wizyta w kompleksie Qutab Minar, którego znakiem rozpoznawczym jest mierząca 72 metry wieża oraz ruiny meczetu Quqt ul Eslam Mosque. W dzielnicy Starego Delhi zwiedzanie najsłynniejszych zabytkowych budowli z czerwonego piaskowca - Fortu Czerwonego, dawnego pałacu szacha, a następnie kwater armii brytyjskiej oraz największego Meczetu w Indiach - Jama Masjid, wzniesionego przez władcę mongolskiego Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Tadź Mahal. Nocleg.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Jaipur Śniadanie w hotelu. Wyjazd do miasta Jaipur. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny do dyspozycji. Nocleg.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Jaipur śniadanie w hotelu i zaczynamy kolejny dzień wycieczki. Tym razem Indie pokażą nam malowniczo usytuowane jozioro Fortu Amber - przy ujściu z górskiego wąwozu, z możliwością przejażdżki na słoniach. Nazwa fortu wywodzi się od jego bogato zdobionych kamieniami szlachetnymi wnętrz. Podzielony jest on na cztery części, z których każdy ma własną bramą wjazdową i dziedziniec. Jedną z najciekawszych atrakcji jest Rany Mahal (Lustrzany Pałac), z przepięknymi mozaikami ze szkła kolorowego i luster. Następnie w programie zwiedzenia miasta Jaipur. . Postój przy najbardziej rozpoznawalnym zabytku tego miasta - Pałacu Wiatrów. Budowla składająca się w zasadzie z samej fasady wzniesiona została przy głównej ulicy, umożliwiając damom dworu obserwowanie życie codziennego miasta - w fasadzie budowli znajduje się 953 małych okien. Następnie wizyta w Pałacu Miejskim składający się z imponującego i szerokiego wachlarzu ogrodów, dziedzińców i budynków będących połączeniem architektury radźpuckiej i mongolskiej. Do najciekawszych budowli na terenie pałacu należą obserwatorium Jantar Mantar, Sala Audiencji Prywatnych i Publicznych oraz Mubarak Mahal - muzeum pałacowe, w którym zobaczyć można rzadkie manuskrypty, piękne obrazy i niezwykłe srebrne kadzie do przewożenia wody. Nocleg.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Jaipur - AgraŚniadanie w hotelu. Druga połowa wycieczki zaczyna się od  przejazdu do Agra z przystankiem w Fatehpur Sikri znanym także jako Opuszczone Miasto Indii. Jak głosi legenda miasto założył w 1571r. władca Akbara aby uhonorować pewnego pustelnika, który przepowiedział cesarzowi narodziny syna. Przez długi okres miasto pełniło role stolicy imperium mongolskiego aż do 1585r. gdy z powodu braku wody pitnej stało się miastem - widmem. Wiele tutejszych budowli m.in. Pałac Wiatrów czy Sala Audiencji Prywatnych wciąż pozostają doskonale zachowane. Największą atrakcją miasta jest jednak wykonana z czerwonego i polerowanego piaskowca, zdobiona licznymi rzeźbami z białego i czarnego marmuru Buland Darwaza czyli Brama Zwycięzców - będąca także jedną z największych bram na świecie. Cesarz Akbar zbudował Buland Darwaza dla upamiętnienia swojego zwycięstwa nad Gujarat. Przyjazd do Agra - dawnej stolicy Indii będącego wciąż ważnym ośrodkiem turystycznym i komunikacyjnym w Indiach. Zakwaterowanie w hotelu.Po południu zwiedzenie Taj Mahal - najwspanialszego pomnika miłości, jednego z Siedmiu Cudów Świata. Niezwykłe mauzoleum wzniesione zostało w latach 1632-1654 nad brzegiem rzeki Jamuny, przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Następnie wizyta w Forcie Agra, wybudowanego w XVI wieku przez Akbara w związku z przeniesieniem stolicy państwa Mogołów do Agry. Czerwony Fort jest w istocie zespołem budowli zamkniętych wewnątrz potężnych, czerwonych murów zewnętrznych o wysokości do 20 metrów i łącznej długości około 2,5 kilometra. Wewnątrz znajduje m.in. się Moti Masjid (Meczet Perłowy) - jeden z najpiękniejszych marmurowych meczetów Indii oraz Khas Mahal (Pałac Dżahangira) - prywatna rezydencja władców mongolskich, zbudowana przez Akbara dla syna. Nocleg.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Agra - Delhi Śniadanie w hotelu. Czas wolny do dyspozycji. Po południu wyjazd do Delhi i transfer do hotelu.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Delhi - Kathmandu Śniadanie w hotelu.Transfer na lotnisko 12:30 Wylot do Kathmandu 13:40 Przylot do Kathmandu Transfer to hotelu i czas wolny. Nocleg
Dzień 9 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Kathmandu Śniadanie w hotelu Przed południem zwiedzanie miasta Kathmandu i Swayambhunath. Miasto Kathmandu jest stolicą Królestwa Nepalu. Zwiedzanie Placu Durban - historycznego serca miasta, Świątyni żywej Bogini Kumari, świątyni Śiwy oraz dawnego Pałacu Królewskiego Następnie odwiedzamy stupę Swayambhunath, znaną również jako Świątynia Małp, powstała ponad 2500 lat temu. Małpy można w Indiach spotkać wszędzie, ale w tym wyjątkowym miejscu jest ich tak dużo, że to one spotykają odwiedzających świątynię. To historyczny obiekt religijny posadowiony na wzniesieniu doliny Kathmandu. Swayambhunath to najbardziej znaczące miejsce sakralne dla wyznania buddystów, a w szczególności buddystów tybetańskich. Na czerech ścianach stupy namalowane są oczy Wielkiego Buddy, które symbolizują między innymi mądrość i współczucie. W programie również wejście na szczyt kompleksu świątynnego do którego prowadzi 365 schodów. Po południu zwiedzanie miasta Patan Miasto jest położone 5 km od Kathmandu. Znane również jako Lalitpur, jest miastem sztuki, zamkniętych w ciągu 4 stup wybudowane na 3 wieku naszej ery przez Cesarza Ashoka Nocleg w hotelu.
Dzień 10 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Indie Kathmandu śniadanie w hotelu i dlasza część wycieczki. Zwiedzanie miasta Pashupatinath i Bothnath. Pashupatinath to największe hinduistyczne sanktuarium w Nepalu zbudowane ku czci Wielkiego Śiwy. Zwiedzający mają możliwośćpodziwiania świątyni z wschodniego brzegu rzeki Bagmati. Wstęp do świątyni jest surowo zakazany dla wszystkich nie Hindusów. Pashupatinath jest celem corocznej pielgrzymki w dniu Śiwaratri które przypada na przełomie lutego i marca. Za budynkiem świątyni są miejscakremacji zwłok Stupa Boudhnath jest natomiast największą stupą w Nepalu. Została zbudowana przez króla Man Deva za radą bogini Mani Jogini. Jest zbudowana na planie ośmiokąta bazy wstawka z młynków modlitewnych. Sanktuarium jest otoczone domami łamów i kapłanów buddyjskich. Z najwyższego miejsca - kopuły rozciągają się we wszystkich kierunkach kolorowe chorągiewki bardzo charakterystyczne dla tego regionu. Po południu półdniowy program zwiedzania Bhadgaon. Znane jest również jako miasto Bhaktapur co oznacza miasto uwielbienia", to miejsce jest domem średniowiecznej sztuki i architektury. Miasto powstało w 9 wieku n.e. i jest zbudowane w kształcie muszli. Leży na wysokości 1400 m nad poziomem morza. W Bhadgaon, odwiedzimy Durbar Square z tablicą świątyń, będziemy podziwiać wspaniały Pałac o 55 oknach zbudowany przez króla Bhupatindra Malla. Świątyniwa Nyatapola, także zbudowana przez króla Bhupatindra Malla, jest najlepszym przykładem stylu Pagoda o pięciu dachach na każdym z nich stoi kika figur - dwie figurki silnych mężczyzn, dwa słonie, dwa lwy, dwa grffiny i dwie boginie. Jeśli czas pozwoli, zwiedzimy również muzeum malarstwa Thanka - rodzaju malowanego lub haftowanego zwoju o tematyce religijnej, po zwinięciu łatwego do przenoszenia. Thanki bywają często zawieszane w klasztorach buddyjskich i prywatnych domach, lub uroczyście noszone w procesjach. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 11 wycieczki objazdowej Indie - Złoty trójkąt i Nepal
Kathmandu - DelhiŚniadanie w hotelu. 07:30 Wylot do Delhi 09:00 Przylot do Delhi i transfer na lot do PolskiW przypadku wczesnoporannego lotu powrotnego do Polski następnego dnia możliwość dokupienia dodatkowego zakwaterowania i transferu na lotnisko. I tak kończy się wycieczka i trzeba pożęgnać Indie.


 

  Indie wycieczki – święte miasta

Opis operatora Ecco Travel

Program wycieczki objazdowej Indie
Region: Indie

DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA (TAJ MAHAL) - ORCHA - KHAJURAHO - VARANASI – DELHI
Dzień 1 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Warszawa – Delhi (Indie) to początek naszej wycieczki. Wylot z Warszawy. Przylot do Delhi i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Istniejące od tysiącleci miasto należy do największych na świecie aglomeracji i jest ważnym centrum przemysłu i kultury, w którym ostre kontrasty tworzą sąsiadujące ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Delhi. Po śniadaniu całodniowa wycieczka po starej i po nowej części miasta. W programie największy meczet w Indiach - wspaniały Jamma Masjid, wzniesiony przez władcę z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Taj Mahal. Następnie świątynia dżinijska i Brama Indii, stanowiąca okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. Położona w centrum miasta budowla wieczorem jest pięknie oświetlona i stanowi jedną z wizytówek miasta. Trawniki wokół Bramy to popularne miejsce odpoczynku turystów i mieszkańców miasta. Później zwiedzanie parku Raj Ghat, gdzie Mahatma Gandhi został poddany kremacji. Następnie Mury Czerwonego Fortu, który w dawnych czasach był pałacem szacha, później mieściły się tu koszary wojsk brytyjskich a obecnie muzeum. W dalszej kolejności dzielnica ambasad, Pałac Prezydencki oraz budynki Parlamentu Indyjskiego. W Nowym Delhi zwiedzanie słynnego minaretu Qutub, będącego najwyższym na świecie minaretem wykonanym z cegły. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Delhi - Jaipur. Śniadanie i kontynuacja wycieczki w Jaipur, stolicy Radżastanu - najbardziej egzotycznego stanu Indii (ok. 6 godzin od Delhi). Wspaniałe, ponad trzymilionowe miasto w odróżnieniu od wielu innych indyjskich miast, charakteryzuje się regularną, podzieloną na kwartały zabudową. Położone na skraju pustyni Jaipur przed wiekami stanowiło jedną ze stolic państwa Mogołów. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na zakupy i odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Jaipur. Po sniadaniu wycieczka do fortu Amber z przejażdżką na słoniach. Po drodze postój przy wzniesionym przez maharadżę Sawai Pratap Singha Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Jaipuru. Wzniesiona przy jednej z głównych ulic miasta, pełna przepychu budowla posiada fasadę z prawie tysiącem okienek, przez które damy dworu mogły obserwować życie codzienne gwarnej ulicy. Później zwiedzanie Jaipur - "Różowego Miasta Indii" z dawnym Pałacem Miejskim, stanowiącym rozległy kompleks ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych utrzymanych w stylu połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Obecnie w pałacu miesci się muzeum i obserwatorium. Jednymi z najoryginalniejszych eksponatów są kilkusetlitrowe srebrne kadzie, w których przechowywano wodę z Gangesu do picia w czasie wizyt w Anglii, gdyż maharadża jako pobożny hinduista nie pił angielskiej wody. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Jaipur. Po śniadaniu czas wolny na zakupy na największym i najsłynniejszym bazarze miejskim Indii w Jaipur. Fakultatywnie możliwe wycieczki (dodatkowo płatne pilotowi na miejscu, odbywa się jedna, wybrana przez grupę) do Świątyni Małp w Galcie (ok. 20 km, ok. 25 USD/os.) - miejsca pielgrzymek wyznawców boga Kriszny, gdzie koczują tu setki małp dokarmianych przez turystów i pielgrzymów. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta 
Jaipur - Agra. Druga połowa wycieczki do Indii to poranny wyjazd do Agry z przystankiem w Fatehpur Sikri, opuszczonym mieście zbudowanym przez Akbara dla upamiętnienia narodzin jego syna. Sale widowiskowe, pałace oraz meczety są nadal w doskonałym stanie. Przyjazd do hotelu w Agrze. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 7 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Agra. Śniadanie. Zwiedzanie Taj Mahal, jednego z Siedmiu Cudów Świata. Bajeczny pałac, który jest świadectwem miłości cesarza Shahjahana do cesarzowej Mumtaz Mahal, został zbudowany w latach 1631-1653. Kolejna atrakcja to Fort Agra, budowla z czasów Akbara, ukończona w 1565 roku. Wewnątrz fortu znajduje jeden z największych marmurowych meczetów oraz Moti Masjid - wspaniała cytadela z marmurowymi pałacami, ozdobnymi wnękami oraz tarasowymi pawilonami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 8 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Agra - Orcha. Po śniadaniu dalsza część wycieczki - przejazd pociągiem do Jhasi (ok. 2,5 h), a następnie autokarem do Orcha (20 km, ok. 1 h). Po zakwaterowaniu w hotelu odwiedzimy zabytkowy kompleks pałacowo-świątynny Orcha. Nocleg.
Dzień 9 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Orcha - Khajuraho. Po śniadaniu przejazd do Khajuraho, (178 km ok. 4 h), mistycznego miasta słynącego ze starożytnych świątyń hinduistycznych. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta i świątyń z mistrzowskimi rzeźbami przedstawiającymi ponad tysiąc lat historii Indii. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 10 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Khajuraho - Varanasi. Po śniadaniu przejazd na dworzec kolejowy w Satna, skąd pociągiem dotrzemy do Varanasi, (ok. 8 h) - miasta Boga Sziwy. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 11 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Varanasi. Wcześnie rano bardzo ciekawy fragment wycieczki rejs łodzią po Gangesie (Indie). Zobaczymy poranny, pełen magii rytuał kąpieli modlących się wiernych. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie obejrzymy świątynie położone pomiędzy Gangesem i Varuną - m. in. Złotą Świątynię i Studnię Wiedzy. Później pojedziemy do osady Sarnath, w której według tradycji Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Czas wolny na spacer i zwiedzanie świętych miejsc. Transfer do hotelu w Varanasi. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 12 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Varanasi - Delhi. Około południa przejazd na lotnisko i przelot do Delhi. Po przylocie transfer do hotelu i czas na krótki odpoczynek przed podróżą. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i lot powrotny do Polski lub kontunuacja wypoczynku na Goa (konieczny nocleg tranzytowy w Delhi, wliczony w cenę).
Dzień 13 wycieczki objazdowej Indie - Święte miasta
Delhi - Warszawa. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Koniec wycieczki – żegnamy Indie.

 
Strona główna
O Firmie
Kontakt
Dojazd
Zadaj pytanie
Regulamin
Partnerzy
Polityka prywatności - pliki Cookies
KSI Media Wykonanie KSI Media
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Opublikowane na stronie informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.