Członek Polskiej Izby Turystyki
Infolinia: 801 502 522
(32) 212 11 99, kom. 603 900 144
kontakt@odlotwakacje.pl
Last Minute
Lato 2013
Wycieczki
Egzotyka
Bez paszportu
Polecamy
Promocje
Wyszukaj ofertę
Kraj / Region
Transport
Wylot z / wyjazd z
Rodzaj oferty
Wyjazd od
Powrót przed
Cena od ... do
wyszukiwanie zaawansowane
Tel. (32) 212 11 99
Kom. 603 900 144
Newsletter - promocje na e-mail
 
Algieria wycieczki

Przewodniki   >   Algieria - przewodnik   >  Algieria  wycieczki   

Algieria wycieczki

 

Algieria wycieczki - oferty

 

Algieria wycieczki - informacje, propozycje ciekawych wycieczek objazdowych, fakultatywnych, które warto przeżyć spędzając urlop w Algierii. Na pozostałych podstronach przewdonika po Algierii znajdą Państwo niezbędne informacje o najciekawszych miejscach na wczasy, wakacje w Algierii, o miastach wartych odwiedzenia, o atrakcjach turystycznych oraz wiele więcej.

Osoby szukające konkretnej propozcyji odsyłamy do sprawdzenia naszej oferty na wycieczki w Algierii , gdzie znajdą Państwo zarówno wycieczki objazdowe jaki i wspałnia kurorty wczasowe. 
Algieria - flaga

Algieria - Oficjalna nazwa: Algierska Republika
                  Ludowo-Demokratyczna
Algieria - Ustrój: Republika 
Algieria - Stolica: Algier
Algieria - Język: arabski
Algieria - Waluta: 1 dinar (DZD) = 100 centymów 

 

ALGIERIA WYCIECZKI - ALGIERIA PÓLNOC POŁUDNIE

Opis operatora Logos Sliwka
Region Algieria
Program wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
 

Dzień 1 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Algieru przez jeden z europejskich portów lotniczych. Transfer do hotelu, nocleg.
Dzień 2 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Po śniadaniu całodzienna wycieczka wzdłuż wybrzeża morskiego na zachód od Algieru do portu Cherchell - dawnej Cezarei Mauretańskiej oraz do pozostałości antycznego miasta Tipasa, które unieśmiertelnił Albert Camus w swoim eseju. Zwiedzanie majestatycznych ruin m.in. forum rzymskiego, bazyliki, murów fortecznych, świątyń kontrastujących z kamienistym brzegiem morza. Po drodze oglądanie imponującego kamiennego "kopca" zwanego Grobowcem Królów Numidyjskich. Obiad w czasie wycieczki. Powrót do Algieru, nocleg.
Dzień 3 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Po śniadaniu zwiedzanie Algieru, m.in. Muzeum Bardo (zbiory etnograficzne i prehistoria saharyjska), Pomnik Męczenników, skąd rozciąga się piękny widok na miasto, objazd centrum, Poczta Główna, pomnik Abd El Kadera zaprojektowany przez Mariana Koniecznego, spacer po Starym Mieście - Kazbie, obiad w czasie zwiedzania. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 4 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Przelot do samego centrum algierskiej Sahary - Tamanrasset, kupieckiej i pełnej życia oazy na szlaku, wiodącym do Czarnej Afryki. Jeszcze pierwszego wieczoru wyruszamy na pustynię, aby spędzić tam noc pod gwiazdami.
Dzień 5 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Przejazd do "kamiennego serca" Sahary - przełęczy Assekrem, co w języku Tuaregów oznacza "Koniec Świata". Po drodze mijamy guelta (zbiorniki wodne), prehistoryczne malowidła i rysunki naskalne oraz typowe dla tego regionu słupy bazaltowe. Tam zostawiamy naszego jeepa i wspinamy się (ok. pół godziny) na szczyt leżący na wysokości 2 700 m n.p.m., skąd rozpościera się niezapomniany widok na góry masywu Hoggar.
Dzień 6-8 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Z dala od uczęszczanych dróg przemierzamy południowe odnogi gór Hoggar. Droga prowadzi przez małe, przyjemne i otoczone drzewami oazy powstałe w korytach rzek. Przy nielicznych źródłach spotkać można pasterzy pasących kozy. W dalszej części naszej wyprawy oazy stają się coraz rozleglejsze i potężniejsze. W oddali pojawiają się łańcuchy górskie Tassili N'Ajjer. Malowidła naskalne oraz ryciny przedstawiające nosorożce, żyrafy, słonie, muflony, bydło itd. są dowodem na znacznie wilgotniejsze i bardziej owocne epoki Sahary. Zanim dotrzemy do Djanet przemierzymy jeszcze ogromne "morze" wydm Erg D'Admer, gdzie również spędzimy noc. Gra światła i cieni odgrywająca się późnym popołudniem i wczesnym rankiem jest niewątpliwym wyzwaniem dla każdego fotografa.
Dzień 9 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Po przejechaniu kilku kilometrów docieramy do Djanet. To miasto - w przeciwieństwie do tętniącego życiem i ruchliwego Tamanrasset - jest małą, odległą oazą. W palmowym gaju uprawia się owoce i warzywa. Na tę noc zatrzymujemy się w skromnym lokum i wykorzystujemy okazję do spłukania z siebie pustynnego pyłu.
Dzień 10-14 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Kolejne dni spędzimy na podróży przez odległe i osamotnione krajobrazy Tadrartu, geologicznej kontynuacji położonych w Libii gór Akakus. Tutaj znajdzie się wszystko, co tylko może zachwycić serce pustynnego podróżnika - cudowne oazy powstałe w korytach rzek, fascynujące krajobrazy wydmowe, głębokie wąwozy, dziwaczne formacje skalne powstałe w wyniku erozji, malowidła i ryciny na skałach przedstawiające pojedyncze stadka gazeli. Podczas naszej wyprawy będziemy niejednokrotnie opuszczać nasze pojazdy, aby móc sprawdzić się również na piechotę. Wracamy do Djanet, gdzie nocujemy w schronisku turystycznym lub na kempingu.
Dzień 15 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Po śniadaniu wylot do Algieru. Przylot ok. południa, zakwaterowanie. Czas wolny na zakupy, odpoczynek i szykowanie się do powrotu. Kolacja pożegnalna i nocleg.
Dzień 16 wycieczki objazdowej Algieria - północ południe
Wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

 
Strona główna
O Firmie
Kontakt
Dojazd
Zadaj pytanie
Regulamin
Partnerzy
Polityka prywatności - pliki Cookies
KSI Media Wykonanie KSI Media
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu. Opublikowane na stronie informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.